SPIN

Zapal świecę wigilijną i pomóc dzieciom

Aneta Borkowska środa, 13 grudnia 2023, 06:57 Społeczeństwo

Wystartowała 30. edycja ogólnopolskiej akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Po raz kolejny włącza się w nią Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja przygotowała ponad 64 tysiące świec, z których dochód przeznaczony będzie na posiłki, ubrania, naukę, wakacje oraz rozwój zainteresowań potrzebujących dzieci.

Świece można już kupić w każdej parafii diecezji siedleckiej. Do wyboru są świece: mała (10zł), średnia (15zł), duża (20zł) oraz okolicznościowa (30zł). W parafii zostaną 2 zł ze sprzedaży każdej z nich z przeznaczeniem na działania charytatywne, pozostała część trafi do Caritas Diecezji Siedleckiej, a 10 groszy do Caritas Polska na wybrany w tym roku cel.

– Zapalona świeca na stole wigilijnym jest znakiem naszej solidarności z najbardziej potrzebującymi. Otrzymane środki przy rozprowadzaniu dają nam możliwość kontynuowania prowadzonych dzieł począwszy od najmłodszych do najstarszych – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Inną formą wsparcia jest przelew bankowy – można wesprzeć dowolną kwotą konto Caritas Diecezji Siedleckiej 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „WDPD 2023”.

Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?