SPIN

Nowoczesny blok operacyjny ma powstać w szpitalu wojewódzkim

Aneta Borkowska poniedziałek, 15 stycznia 2024, 07:57 Siedlce

To będzie jedna z największych inwestycji Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego. Placówka w przyszłym roku ruszy z budową nowego bloku operacyjnego. Będzie to nowy budynek o powierzchni ponad 4 tysięcy metrów kw., będzie w nim 10 sal, które będą wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Będzie także sala robotyczna oraz zaplecze dydaktyczno-konferencyjne.

– Za nami pierwszy krok, czyli przetarg na koncepcję architektoniczną – mówi prezes spółki Marcin Kulicki. – Teraz przystępujemy do kolejnego etapu czyli opracowania dokumentacji technicznej i wyłonienie jej wykonawcy, po to byśmy mogli w budżecie na 2025 rok zabezpieczyć pieniądze na budowę – dodaje.

Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 150 mln złotych. To będzie kolejna duża inwestycja po remoncie i rozbudowie interny, która jest w toku. Prace rozpoczęły się w minionym roku, a koniec zaplanowano na przełom listopada i grudnia. Interna ma być rozbudowana o piętro i zwiększona o 70 łóżek, ma także powstać część zabiegowa.

3 komentarze

 1. naomi dodano 4 miesiące temu

  Pracę Marcina Kulickiego należy ocenić właściwie, czyli bardzo dobrze. Szpital inwestuje w dobry sprzęt. Ale jakość świadczonych usług i traktowanie klienta – odbiega od standardów.

  • ręka rękę dodano 4 miesiące temu

   a to nie on za to odpowiada?? Bo kasa chyba w sejmiku

 2. dark dodano 4 miesiące temu

  Sprzęt i infrastruktura na niezłym poziomie. Totalny brak standardu w zakresie zwykłego człowieczeństwa. Byłem pacjentem. Piszę te słowa po własnych doświadczeniach niestety.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?