SPIN

Rusza projekt „Aktywny senior, to zdrowy senior”

Aneta Borkowska czwartek, 1 lutego 2024, 10:14 Społeczeństwo

„Aktywny senior, to zdrowy senior” to tytuł projektu prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej dla seniorów z Siedlec i okolic w wieku powyżej 60 roku życia. Realizuje go Centrum Wolontariatu CDS. Organizacja zaprasza chętnych do udziału. Zajęcia ruszają w lutym – wstęp wolny.

– Przygotowaliśmy warsztaty edukacyjno-aktywizujące umysł i warsztaty aktywności ruchowej, aby wspierać seniorów w dbaniu o swoje zdrowie i samopoczucie. Seniorzy mogą skorzystać z nich za darmo, spędzić czas w miłej atmosferze wśród swoich rówieśników i poszerzyć swoją wiedzę – mówi Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

W ramach projektu odbędą się: warsztaty edukacyjno-aktywizujące umysł pt.: „Demencja? To nie dla mnie – ćwiczenia percepcji i pamięci” – zajęcia ruszają 15 lutego przy ul. Katedralnej o godzinie 16. (ponadto zaplanowano spotkania edukacyjno-zdrowotne z dietetykiem i z psychologiem) oraz warsztaty aktywności ruchowej – pierwsze zajęcia fitness „Aktywny senior – tańcz dla zdrowia” odbędą się 12 lutego przy ul. Katedralnej o godzinie 14. Zajęcia fitness będą odbywały się w każdy poniedziałek. Dodatkowo odbędą się spotkania z Nordic Walking z instruktorem.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Siedlce. Kontakt i zapisy: Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 510-756-437, ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?