SPIN

Sitnik ponownie powalczy o prezydenturę

Aneta Borkowska poniedziałek, 12 lutego 2024, 11:52 Siedlce

Walka o fotel prezydenta miasta rozpoczęta. Przed budynkiem urzędu odbywa się druga dziś konferencja dotycząca startu w wyborach. Tym razem obecnego prezydenta miasta Andrzeja Sitnika.

W gronie poparcia ma radnego i przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Siedlcach Krzysztofa Chaberskiego oraz posłankę Kamilę Gasiuk-Pihowicz. Na spotkaniu pojawił się także minister Jan Grabiec.

– Koalicja Obywatelska i Stowarzyszenie Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce zawarło porozumienie i wspólnie idziemy do wyborów. Chcemy razem pracować z dobrymi ludźmi, bez względu na to czy przynależą do jakiejkolwiek partii – mówi minister Jan Grabiec. – Po latach dyskryminacji finansowej, której Siedlce doświadczały i zostały zepchnięte, chcemy wyrównać szanse na normalny rozwój – dodaje.

Dodatkową informacją było ogłoszenie, że Krzysztof Chaberski będzie „Jedynką” na liście do sejmiku.

– Idziemy po zwycięstwo, jesienią Polacy powiedzieli, że chcą zmiany i nie będzie to tylko zmiana w rządzie – mówi posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. – Jestem przekonana, że mieszkańcy pamiętają i będą pamiętać kto się starał o oto, by do Siedlec nie płynęły środki publiczne tylko dlatego, że prezydent nie był z partii rządzącej. Przed nami podział środków zgodnie z kluczem potrzeb. I jestem przekonana że Andrzej Sitnik będzie umiał sięgnąć po te pieniądze i wykorzysta szansę jaka się otwiera przed Siedlcami – dodaje.

13 komentarzy

 1. Marcin dodano 4 miesiące temu

  PO rządzi, to tylko głosować na PO to wtedy może jakieś pieniądze na inwestycje się pojawią.
  Pisiorom (Hapunowicz) PO nic nie da.

 2. KR dodano 4 miesiące temu

  Bezpartyjny Prezydent śmiechu warte. Masakra jak okłamał wyborców

  • Siedlczanin dodano 4 miesiące temu

   Czyli koniec bezpartyjności, co na to pozostali radni bezpartyjni? A poza tym ten układ ma duże szanse.

 3. obywatel WS dodano 4 miesiące temu

  tym zagraniem siedlecka platforma zakończyła swój byt w mieście. popierałem! już przestałem

 4. Kierowca dodano 4 miesiące temu

  Anżej – dajesz!

 5. Czytelniczka dodano 4 miesiące temu

  Pan Marcin zwrócił uwagę na jedną rzecz, głosować na tych, co dają pieniądze. Nie ma pieniędzy, nie ma inwestycji, a jedynie dziury w jezdniach.Z pustego i Salomon nie naleje. Smutne to trochę, ale jakże prawdziwe.

 6. Kierowca dodano 4 miesiące temu

  Nigdy więcej PIS w Siedlcach!

 7. xzy dodano 4 miesiące temu

  Mam propozycję dla nowego prezydenta i rady miasta. Mili państwo zajmijcie się strażą miejską. Tych służb nie widać na mieście, a tyle jest miejsc, gdzie sama obecność straży spowodowałoby mniejsze zniszczenia
  w infrastrukturze miasta.

 8. omg dodano 4 miesiące temu

  PO+Sitnik=POrażka

  Tragedia, już tym ruchem oddaliście połowę głosów Hapunowiczowi, na dzień dobry.

  I to dzięki PO wygra w Siedlcach piep… PIS

 9. obserwatorII. dodano 4 miesiące temu

  Czy to jest takie dziwne,że na szczeblu lokalnym z apolityczności Prezydenta miasta można mieć wątpliwości a czy z Prezydenta kraju też tak można powiedzieć?Nie trzeba wcale nic mówić to widać gołym okiem z jakiej jest partii i z kim trzyma.Czy tak wygląda złożenie legitymacji partyjnej na czas trwania kadencji prezydenckiej?Lepszej szopki lub błazenady nie potrzeba wystarczy polityczna obietnica.

 10. porażka dodano 4 miesiące temu

  bezpartyjny – został partyjny,
  miał nie zadłużać – pogłębił zadłużenie,
  bez jakichkolwiek sukcesów – marazmu miasta mówimy dość

 11. Sąsiad Grażyny dodano 4 miesiące temu

  Zaraz, zaraz. Czy Bezpartyjny Prezydent to taki co dogaduje się z Koalicją? Bezpartyjny PO ? Coś tu się pokręciło. A no tak, obok prezydenta stoją radni Araszkiewicz i Chaberski. Czy to dla tego Ci radni w wielu głosowaniach wstrzymywali się od głosu? Może lepiej nazwać: komitet Siedleckich nauczycieli ? bo sporo ich tam

 12. HM dodano 4 miesiące temu

  Obecny prezydent, który niemalże doprowadził miasto do bankructwa i tylko miękkie serce radnych go uratowało, teraz jest przedstawiany jako najlepszy z całych zasobów PO. Powiedzmy sobie jasno, nikt żadnych pieniędzy dla miasta nie zdobędzie dopóty, dopóki miasto samo nie zacznie się ekonomicznie rozwijać. Do tego jest potrzeby człowiek ze zdolnością do współpracy. Potrzebny jest doświadczony manager, który posiada zarówno wiedzę i doświadczenie jak i pokorę.
  PO udowadnia swoją miernotę kadrową ponieważ obecny prezydent do tego poziomy niestety nie dorasta.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?