SPIN

Zbiórka żywności „Tak, POMAGAM!”

Aneta Borkowska czwartek, 29 lutego 2024, 13:41 Społeczeństwo

Żywność z długim terminem ważności to ratunek dla wielu rodzin, borykających się z trudną sytuacją materialną. Caritas Diecezji Siedleckiej pomoże im podczas XXIV edycji ogólnopolskiej zbiórki żywności ph.: „Tak, POMAGAM!”.

Wolontariusze organizacji będą dyżurować 8 i 9 marca w wielu sklepach diecezji siedleckiej, pozyskując żywność od darczyńców.

– Na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy chcemy pozyskać żywność, by wesprzeć osoby samotne i rodziny. Przekażemy im paczki żywnościowe oraz zapewnimy żywnościową pomoc doraźną w dalszych miesiącach. Dzięki długiej przydatności, żywność nie zmarnuje się, a zarazem łatwiej będzie nam ją przechowywać i transportować – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Z pomocy Caritas na co dzień korzystają osoby starsze, samotne, schorowane, niepełnosprawne, wielodzietne rodziny i rodzice samotnie wychowujący dzieci. Jak mówi Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu CDS w Siedlcach, ważne jest by nie przechodzić obojętnie obok wolontariuszy: – Przekażmy choć jeden produkt, jako gest solidarności, by uchronić innych od głodu.

Wolontariuszy rozpoznamy po identyfikatorach i rozdawanych ulotkach. Przynależą oni do Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i dwóch Centrów Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej – w Siedlcach i w Białej Podlaskiej.

Włączyć się w akcję jest prosto – wystarczy wrzucić do kosza oznakowanego plakatem akcji, dowolny produkt spożywczy, m.in.: ryż, kasze, płatki śniadaniowe, cukier, mąkę, makaron, suszone warzywa strączkowe takie jak fasola, soczewica, groch, konserwy mięsne i rybne, puszki z owocami, dżemy, oleje roślinne, herbata, słodycze i bakalie.

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?