SPIN

Caritas rozbudowuje się

Aneta Borkowska piątek, 1 marca 2024, 09:05 Siedlce

Będzie jeszcze więcej miejsca do pomocy. Dziś wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę budynków centrali siedleckiej Caritas przy ulicy Budowlanej. Kamień erekcyjny, który zostanie wmurowany został znaleziony na wysypisku budowlanym.

– To będą pomieszczenia magazynowe, kuchnia, stołówka, więcej miejsca dla Centrum Integracji Społecznej i Spółdzielni Socjalnej oraz kaplica – mówi ksiądz Paweł Zazuniak, dyrektor organizacji.

Dodatkowo powstaną mieszkania kryzysowe dla osób w potrzebie. – Obecnie mamy jedno takie mieszkanie, w którym możemy schronić kogoś tak nagle. Ale to zdecydowanie za mało, dlatego chcemy by było ich więcej, bo też ostatnie lata pokazały, że taka pomoc jest potrzebna.

– Mamy różne poglądy polityczne, religijne, a jednak stoimy obok siebie ciesząc się, że możemy wspierać i pomagać tym, którzy są na życiowym zakręcie. Pięknie wam wszystkim za to dziękujemy. Pamiętajmy jednak, że najważniejsi są nasi uczestnicy i wspaniali pracownicy, bo bez nich nie byłoby nas wszystkich tutaj teraz – mówi Agata Ługowska, dyrektorka Centrum Integracji Społecznej.

Budowa rozpoczęła się w 2023 roku, koszt inwestycji to kilkanaście milionów złotych.

3 komentarze

 1. rolnik dodano 5 miesięcy temu

  Czy prawdą jest, że siedlecki Caritas pisiory zasiliły kasą z funduszu sprawiedliwości ?

  • Ktosik dodano 5 miesięcy temu

   Nie tylko kasa z PISu, ale Caritas rok w rok dostaje dotację ze Skarbu Państwa, czyli od obywateli, którzy nie maja prawa głosy, ale na WOŚP, to już musimy sami dawać i na szczęście to decyzja nasza prywatna 😉

 2. Sikorka dodano 4 miesiące temu

  Przykro mi, ode mnie nic nie dostaną.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?