SPIN

Piotr Karaś w ekipie Orzełowskiego. „Dostaję mnóstwo głosów wsparcia”

Aneta Borkowska piątek, 1 marca 2024, 09:20 Siedlce

– Jestem wolnym człowiekiem, nie chciałem zostawić moich wyborców – mówi Piotr Karaś z Platformy Obywatelskiej. W najbliższych wyborach samorządowych wystartuje z listy KWW KOCHAM SIEDLCE Grzegorza Orzełowskiego. 

 

To spore zaskoczenie, bo Karaś to członek PO, a ta do wyborów w Siedlcach idzie razem z Andrzejem Sitnikiem.

– Jestem w Platformie Obywatelskiej od 2002 roku i tu nic się nie zmienia. Nie będę udawał, że tak nie jest i nie będę udawał kogoś innego. Kiedy dowiedziałem się, że w nadchodzących wyborach prawdopodobnie będę skreślony ze wspólnej listy „Koalicji” i „Bezpartyjnych”, po ludzku poczułem zawód – przyznał w rozmowie z nami. – Pomyślałem, że coś tu jest nie tak. W ostatnich wyborach zdobyłem ponad 700 głosów. Tyle osób chciało mnie wtedy w radzie miasta. Na tegoroczny wynik pracuję od początku kadencji – dodał. – Dostaję wiadomości od wielu osób i są to głosy wsparcia.

– To, co zrobiono Piotrkowi w Platformie, to zwykła podłość – mówi osoba do niedawna związana z siedlecką PO. – Najpierw miał dostać drugie miejsce na wspólnej liście, za Moniką Polak z „Bezpartyjnych”, która w 2018 roku zdobyła znacznie mniej głosów niż on, a pod koniec ubiegłego tygodnia zaczęto mówić, że w ogóle będzie z listy usunięty. Dobrze, że odważnie się od tego odciął i nie pozwolił na takie upokorzenie. My nazywamy tę całą koalicję „Koalicją 30 srebrników”.

Lider siedleckiej PO Krzysztof Chaberski, zapytany przez nas o powody, dla których Karaś został usunięty z listy najpierw zapytał skąd to wiemy, skoro listy nie są jeszcze zarejestrowane, a potem przesłał nam krótki komentarz

„Siedleckie struktury Platformy Obywatelskiej wspólnie ze swoim koalicjantem Stowarzyszeniem Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce, dokonywały rejestracji kandydatów na radnych do Rady Miasta w piątek 1. marca. Tymczasem Pan Piotr Karaś już kilka dni wcześniej uczestniczył w wyborczym wydarzeniu konkurencyjnego komitetu, jako jeden z jego kandydatów. Wygląda na to, że decyzję o opuszczeniu naszych struktur podjął samodzielnie, my zaś tę kwestię jedynie sformalizowaliśmy.”

Fot. archiwum redakcji

26 komentarzy

 1. Siedczanin dodano 2 miesiące temu

  I super. Mądrzy ludzie wiedzą, że PO zawsze miała w Siedlcach problem bo bieżący przywódca źle rozpoznawał nastroje społeczne. A teraz po 5 latach pójście z obecnym prezydentem Sitnikiem, takim człowiekiem który jest gburem, narcyzem, i .., dalej zasłonę milczenia zawieśmy. W każdym razie .. no szkoda się wyrażać się, dlatego nie będę. Ale PO strzeliło sobie już nie w kolano ale w serce i ten zawał czeka. Świadomi radni obecnej kadencji z PO nie mogą zaakceptować tej "zdrady" siedlczan, że dla osobistych profitów Pan Ch. zdradził Miasto.. Więc część uznanych, inteligentnych członków PO idzie z człowiekiem, który ma wysoką kultura osobistą, szanuje ludzi i ma pomysły i program. Samo opowiadanie Sitnika czy Hapunowicza że chcą bardzo zostać Prezydentami .. bo tak, bo co bo tak fajnie będzie ? To nie jest wiarygodne dla ludzi. Ja bym też chciał zostać kosmitą dlaczego ? Ale zostawmy te żarty. Piotr Karaś jest człowiekiem myślącym i widział z pozycji radnego co Sitnik robił, a właściwie czego nie zrobił i pod czym się tylko podpisywał i w jaki sposób obrażał swoich pracodawców, mieszkańców miasta jak chcieli cud załatwić w urzędzie. Itd, itp .. szkoda gadać już na temat tego człowieka i Pana Ch . Tylko jak bardzo został wykorzystany Pan A. .. ? Spłukał się z mulin wydał na kampanię wyborczą i co .. kupony odcina Pan Ch.. i dekuje się w ramy prezydentury .. ech szkoda gadać. Gratuluję rozsądnego wyboru Panie Piotrze. Karaś . Na ten moment to jest trzecia i najlepsza opcja dla tego miasta. Szeroka koalicja dla miasta KWW Grzegorza Orzełowskiego to wszyscy prawie z "dziada pradziada Siedlczanie" i przyjezdni którzy długo tu mieszkają i kochają Siedlce.

 2. koniec-epoki dodano 2 miesiące temu

  No i stało się, pewnie trochę na własne życzenie, trochę przez to, że siedlecka PO jest od dawna podzielona i słaba, co powodują antypatie i zazdrości

  Skoro pan Piotr opuszcza PO w wyborach, to chyba i PO opuszcza jego – a co za tym idzie, nie trzeba chyba pisać.

  • Adnotacja do wypocin powyżej dodano 2 miesiące temu

   Niech Siedlczanie sobie odpowiedzą na takowe pytania:
   – czy nie było w przeszłości tak, że wielu pożądnych ludzi miało problemy przez to "szanowanie" ludzi przez Grzegorza Orzełowskiego? Czy wielu nie miało w przeszłości zszarganych nerwów i wypłakanych oczu za sprawą "szanowania" ludzi przez Grzegorza Orzełowskiego?
   – czy nie było w przeszłości tak, iż przez swoje pomysły i kulturę osobistą, z naciskiem na osobiste różne takie, nie przyczynił się Grzegorz Orzełowski do zadłużenia miasta Siedlce?

 3. obywatel dodano 2 miesiące temu

  żałosne – jak tu głosować wszędzie przechrzty

  • babcia dodano 2 miesiące temu

   Ja przez Grzegorza nie płakałam, ale dobrze pamiętam sprawę "matrixa" i na takich ludzi w życiu nie zagłosuję.
   Osobiście miałam spinę z Mariuszem, w związku z czym mam alergię na cały klan O.

 4. ??? dodano 2 miesiące temu

  Czy pani Polak to ta od bonifikaty Sitnika z przekazaniem za frajer lokalu dla jej prywatnej działalności?

  • Dno dodano 2 miesiące temu

   No nie inaczej. I dalej ma układ dalej miasto robi udogodnienianorzy przedszkolu. Kolesiostwo

 5. fan Nikosia dodano 2 miesiące temu

  Chaberski to taki siedlecki Dyzma. Myśli, że dużo znaczy i jest super wow, w rzeczywistości każdy liczy, że wróci do tego, co potrafi jako tako – do gwizdania na lekcji wychowania fizycznego. W ogóle czy to nie śmieszne i żałosne, co tylko pokazuje jego układy układziki, że gość od WFu jest zastępcą dyrektora… muzeum???

  • Pawcio Rafcio dodano 2 miesiące temu

   A co tam słychać na UPH?

 6. wyborca dodano 2 miesiące temu

  wszystko jedno jaka lista byle przy żłobie – to jest program kandydatów

 7. O radnym Karasiu dodano 2 miesiące temu

  Wyjątkowo nieaktywny radny, w ciągu całej kadencji złożył zaledwie 5 zapytań/interpelacji:

  – 26.02.2019
  – 30.03.2020 (wspólnie z dwoma innymi radnymi)
  – 7.05.2020 (wspólnie z jednym radnym)
  – 19.11.2021
  – 25.05.2023

  • Siedlczanin dodano 2 miesiące temu

   Czy mam rozumieć, że radny Karaś nie pracuje Radzie Miasta ? Oglądam sesje online I nigdy nie widziałem żeby ten radny zabierał głos w jakiej kolwiek sprawie.
   Nie wiem czy teraz po tym jak pracował i że zmienił barwy mieszkań czy ponownie mu zaufają

 8. Xyz dodano 2 miesiące temu

  Nie przepadam za tym gościem, ale w sumie teraz mi zaimponował. Nie cenię polityków skaczących z kwiatka na kwiatek, jak to wielu z siedleckich pretendentow ma w swoim cv, ale to co stało się obecnie z PO w Siedlcach, poraża jak wyżej napisano brakiem rozpoznania potrzeb i nastrojów społecznych mieszkańców miasta. Przynajmniej facet nie zmienia barw na przeciwnie skrajne…… ileż to oglądany teraz twarzy w gwardii pana Hapunowicza co ognis opowiadali się za peo. Tu przynajmniej widać że barwy i poglądy te same, ale realna ocena sytuacji i postawienie na kandydata który ma szansę wygrać sprowadzić do miasta pieniądze rządowe.

 9. obserwatorII. dodano 2 miesiące temu

  Tak się zastanawiam czy ten wasz cały kandydat na Prezydenta Miasta Siedlce to nie jest taki Jasio wędrowniczek bo to chyba nie pierwsze jego wybory samorządowe i Siedlce nie są pierwszym miastem gdzie ten polityczny osobnik ma ochotę się "przytulić"ale jak widać w polityce nawet tej regionalnej nie liczy się honor i zasługi a liczy się tylko przynależność partyjna bo miejsce kandydowania to już sporawa drugorzędna i ważne aby dostać się do kolejnego "żłobu"na kolejnych parę lat i udawać,że nic się nie dzieje.

 10. Emerytka dodano 2 miesiące temu

  Z jednej do drugiej organizacji przeskakują, a gdzie wiarygodność ?

 11. Gumiś dodano 2 miesiące temu

  To co zrobiła siedlecka PO to strzał w stopę i to z dwururki. Najpierw próbowali się dogadać z Sitnikiem, ten ich przerobił, później przez wiele lat go krytykowali, a teraz udają przyjaciół i myślą, że głupi lud to kupi. Przecież trzeba mieć odrobinę zdrowego rozsądku żeby zrozumieć, że takich kombinacji i ciemnoty nikomu się nie wciśnie. To nie jest żadna kalkulacja podyktowana troską o przyszłość mieszkańców Siedlec tylko tępe politykierstwo.

 12. Klub Narcyzów dodano 2 miesiące temu

  Jednego nie można odmówić Orzełowskiemu. Ma talent do przyciągania osobliwości. Greluk, Drabio, Ciuchak, Dobijański, Karaś… Od Sasa do Lasa. Jeszcze przyda się kobieta z wąsami i pies, który śpiewa.

  • babcia dodano 2 miesiące temu

   Wystarczy tańczący "matrix".

 13. rolnik dodano 2 miesiące temu

  Jakich mamy kandydatów na Prezydenta Miasta Siedlce ? Jest niejaki Sitnik, który słucha i kocha samego siebie myśląc że jest najlepszym kandydatem. Jest bardzo złym kandydatem. Jest Hapunowicz, pisior pełną gębą. Żaden myślący człowiek nie będzie uważał pisiora za normalnego człowieka i na niego głosował. Plemię Próchno i Stęchlizna to już relikt przeszłości. Jest Orzełowski również były i nic nie znaczący pisior, tyle tylko że próbuje się przefarbować. No i jest jeszcze Mulawa, o którym nic specjalnego nie można powiedzieć, więc raczej mało kto będzie na niego głosował. Biedne Siedlce, ale mądrzy ludzie nie chca kandydować …..

 14. Fontanna dodano 2 miesiące temu

  A widział ktoś logo pis na plakatach? Bo ja żadnego. To jest dopiero zaufanie do partii :)))

  • beka z typa dodano 2 miesiące temu

   widziałeś logo Platformy albo Hołowni na plakatach bystrzaku? to jest dopiero zaufanie do partii hahahhahahhahahhahah..

 15. Fontanna dodano 2 miesiące temu

  Nie widziałem bo jeszcze plakatów nie powiesili bystrzaku 😀

  • Beka z typa dodano 2 miesiące temu

   To otwórz oczy bystrzaku 🤣🤣🤣

 16. Znajomy Piotrka dodano 1 miesiąc temu

  narcyz się nazywam. to ja Piotr nic nierobiący a zamiatający kilka fuch. WUP Rada Miasta UPH rady nadzorcze. Da się Piotrze? Teraz Grzegorz ci da albo nie da bo ogłosił ze wszyscy kandydaci do rady miasta niech się nie boją o stanowiska jak wygra on ci on

 17. Jarek dodano 1 miesiąc temu

  Tylko Grzegorz, o ile wygra może mu zaproponować PUP (powiatowy). A tam w porównaniu z WUP (wojewódzki – filia) trzeba zap….. (pracować). Do WUP kieruje Marszałek (PSL-PO i pewnie tak zostanie). A wg. ludzi z WUP z W-wy Filię z Siedlec można zlikwidować, bo tam się nic ważnego nie robi. Symboliczne zadania przenieść do W-wy. W tym lajtowym WUPie Piotruś żyje jak pączek w maśle. I jest panem dyrektorem.

 18. Austrowęgier siedlecki dodano 1 miesiąc temu

  Panowie z PZW też już na nim poznali :

  … Przebywa niedaleko brzegów, przy miękkim i mulistym dnie. W zbiornikach o wysokiej zawartości dwutlenku węgla i siarkowodoru tworzy formę karłowatą, która ma wysmukłe, wydłużone ciało i w wieku 8–10 lat osiąga zaledwie 9–10 cm długości. Osiąga bardzo niewielkie rozmiary i wówczas rybacy traktują go jako chwast rybny, mimo że jego mięso jest bardzo smaczne.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?