SPIN

Oświadczenie szpitala po debacie: „Nasza sytuacja jest dobra”

Aneta Borkowska czwartek, 14 marca 2024, 10:26 Siedlce

– Wiem, że kampania wyborcza kieruje się swoimi prawami, ale proszę kandydatów o posługiwanie się w niej aktualnymi danymi – powiedziała podczas spotkania z mediami dyrektorka SP ZOZ w Siedlcach.

Małgorzata Medak wydała oświadczenie dotyczące obecnej sytuacji szpitala miejskiego po tym jak w debacie kandydatów na prezydenta Siedlec na antenie RDC jeden z nich (od red. Tomasz Hapunowicz) powiedział o zadłużeniu ośrodka.

„Za rok 2022, według moich informacji, nie mogłem znaleźć bardziej szczegółowych, 6,5 miliona złotych strat w szpitalu. W ubiegłym roku miał być wdrożony plan naprawczy. Jeszcze całkiem niedawno szpital funkcjonował dobrze, za poprzedniego dyrektora, (…) wydaje się, że konieczne będzie przeprowadzenie szczegółowego audytu jak stan finansów wygląda na dzisiaj.”

Na tę wypowiedź, według dyrektorki szpitala, pracownicy i pacjenci zareagowali z niepokojem. Zdecydowałam się na wydanie oświadczenia, bo chcę uspokoić wszystkich.

– Na chwilę obecną szpital nie ma żadnych zobowiązań, a rok 2023 zakończymy wynikiem dodatnim. Zostanie on przedstawiony po zakończeniu audytu finansowego, który trwa w tej chwili przez biegłego rewidenta. Podkreślam. Audyt taki jest przeprowadzany po zakończeniu każdego roku obrotowego – tłumaczyła podczas konferencji.

Zapewniła, że wszystkie założenia planu naprawczego na miniony rok, zostały zrealizowane. Żaden pracownik nie został zwolniony z przyczyn pracodawcy, a tam gdzie była konieczność uzupełnienia zatrudnienia, zrobiono.

Małgorzata Medak zaapelowała do kandydatów startujących w wyborach samorządowych o przekazywanie jak najbardziej aktualnych danych, bo każde niedopowiedzenie może wywołać niepotrzebne obawy. Dodała, że sytuację szpitala szczegółowo wyjaśniała na październikowej sesji miejskiej.

Oświadczenie SP ZOZu TUTAJ

11 komentarzy

 1. Lesio dodano 2 miesiące temu

  To jak kandydat zaczyna kampanię od kłamstw lub zmiany faktów ,to nie wróżę mu powodzenia

 2. Norma w zbuczynie dodano 2 miesiące temu

  Hapunowicz kłamie? Co za zaskoczenie xd

 3. Marcin dodano 2 miesiące temu

  PiSowska mentalność. Całą kadencję rzucali kłody pod nogi Prezydentowi. Nieważne, czy robił coś dobrze czy źle PiS (w tym pan TH) byli zawsze na NIE. Teraz też kłamstwa. W tym momencie powinien przeprosić i zakończyć kampanię wyborczą.

 4. siedlczanin dodano 2 miesiące temu

  przecież ta opcja którą reprezentuje P. Jakubowicz nie umie funkcjonować bez kłamstw Popis dali w wyborach jesiennych , nie dajecie się nabrać. Pamiętać należy jak zasobną kasę pozostawił poprzednik obecnego Prezydenta, może ktoś z kandydatów powie co dalej z Centrum Przesiadkowym też pamiątka poprzednikach.

 5. Orzelowski też nie po prawdzie dodano 2 miesiące temu

  Orzelowski podczas debaty podawał, że na przebudowę oddziału w szpitalu miejskim potrzeba 3 mln. W rzeczywistości potrzeba około 20 mln, przy czym ze strony Siedlec by to było 12 mln (8 mln stanowi dofinansowanie).

  • Margaret dodano 2 miesiące temu

   Hapunowicz oszukaniec niech pilnuje Mostostalu a nie pcha się na Prezydenta Siedlec.Czy on ma wogòle pojęcie???
   Mam nadzieję,że poniesie porażkę…

 6. Siedlczanka dodano 2 miesiące temu

  To jak ma się 3 miliony do 12. Skąd niby zadłużone miasto miałoby wziąć 12 milionów?

  • Anonim dodano 2 miesiące temu

   Prośba ,do Pani redaktor można sprawdzić czy w szpitalu pracuje bliska rodzina jednego z kandydatów na prezydenta ?

   • Rav dodano 2 miesiące temu

    A co to ma wogóle za znaczenie?
    Nawet jak gdyby to co to ma za związek z kampanią wyborczą?

 7. rolnik dodano 2 miesiące temu

  Żaden logicznie myślący człowiek wie, że pisiory łżą jak psy. Pewnie test na łganie i ocena jak kandydat na pisiora łże jest warunkiem przyjęcia do sekty.

 8. Bom dodano 2 miesiące temu

  A jednak kłamstwa w żywe oczy siedlczanin i siedlczanin nie straszne,w pierwszej turze wyborów pan Hapunowicz na prowadzeniu.
  To smutne

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?