SPIN

Z pomocą Caritas rozliczysz PIT

Aneta Borkowska środa, 27 marca 2024, 13:38 Społeczeństwo

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do skorzystania z pomocy przy rozliczaniu zeznania podatkowego PIT. Dyżury pracowników służących wiedzą i doświadczeniem odbywają się w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 przez cały kwiecień.

– Akcję pomocy w rozliczaniu PIT kierujemy do osób, które miałyby trudności, by zrobić to samodzielnie. Z pomocy naszych pracowników działu księgowego można skorzystać bezpłatnie. Przy okazji zachęcam, aby przekazać 1,5% podatku dla Caritas Diecezji Siedleckiej, który jest dla nas bardzo ważny. W ten sposób przekazujemy cegiełkę na pomoc potrzebującym – wskazuje ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Pracownicy będą dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-16:00 (w pokoju naprzeciwko wejścia do Jadłodajni).

Na spotkanie trzeba przynieść ze sobą wszystkie otrzymane PIT za 2023 rok (PIT-11, PIT-8C, w przypadku ich braku – samodzielnie ustaloną wartość przychodu z danego źródła) oraz dokumenty potwierdzające możliwość odliczenia od podatku przysługujących ulg lub odliczeń zgodnie z informacjami zamieszczonymi na: www.e-pity.pl. Aby wysłać elektronicznie PIT za 2023 rok do Urzędu Skarbowego należy przynieść złożony do Urzędu Skarbowego PIT za poprzedni rok, czyli 2022.

Anna Nowińska, biuro prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?