SPIN

Lepsza analiza wyników i modernizacja oddziału diagnostyki

Aneta Borkowska czwartek, 28 marca 2024, 13:20 Siedlce

Szpital wojewódzki we współpracy z partnerem ze Lwowa w Ukrainie będzie realizował projekt „Zajrzyj w głąb siebie – zwiększenie dostępu do specjalistycznej diagnostyki obrazowej na obszarze polsko-ukraińskiego pogranicza”. Dzięki wsparciu pacjenci będą mogli korzystać z najnowszych technologii diagnostycznych.

Podpisanie umowy, fot. Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach

Dofinansowanie pozwoli szpitalowi zainwestować w innowacyjne oprogramowanie, które będzie wykorzystywać sztuczną inteligencję do analizy wyników badań obrazowych, zmodernizować pomieszczenia Oddziału Diagnostyki Obrazowej i wyposażyć je w nowy sprzęt informatyczny, a także zakupić stanowiska do opisów dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Ukraiński partner zakupi z funduszy: nowy skaner do rezonansu magnetycznego, sprzęt i oprogramowanie niezbędne do utworzenia call center, program do cyfrowego archiwum obrazów medycznych.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach

Ponadto, personel medyczny obu szpitali będzie wymieniał się wiedzą i doświadczeniami. Dzięki projektowi mieszkańcy zyskają dostęp do lepszej opieki zdrowotnej i wysokiej jakości usług diagnostyki obrazowej.

Projekt otrzyma ok. 10 mln zł dofinansowania z programu współpracy transgranicznej Interreg NEXT Polska – Ukraina.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?