SPIN

Poligon szkoleniowy dla przyszłych elektroenergetyków

Aneta Borkowska piątek, 29 marca 2024, 11:30 Siedlce

Dziś w urzędzie został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy z firmą TRAKCJA S.A. z siedzibą w Warszawie. Miasto razem z Centrum Kształcenia Zawodowego wybudują przy ul. Zamiejskiej poligon szkoleniowy do prac pod napięciem oraz sieć trakcyjną.

– Będą tam zabudowane dokładnie takie same elementy na jakich te osoby będą w przyszłości pracowały – mówi Bartłomiej Cygan członek zarządu firmy TRAKCJA. – Szkolenia będą odbywać się pod napięciem, ale będzie to napięcie bezpieczne. Takie, które pozwoli żeby systemy działały, ale nie skrzywdzi uczniów. Da to natomiast obraz w jaki sposób ta praca wygląda – dodaje.

Bartłomiej Cygan dodał, że na rynku potrzeba pracowników, którzy potrafią budować sieci trakcyjne i sieci energetyczne i dlatego sami postanowili zaangażować się w edukację takich osób. – Liczymy, że znaczna część uczniów zostanie naszymi współpracownikami.

Projekt ma powstać w związku z tworzeniem Branżowego Centrum Umiejętności w branży elektroenergetycznej.

– Będziemy i wychodzimy naprzeciw temu czego oczekują osoby, które albo chcą podnieść swoje kwalifikacje lub też zmienić swój zawód – mówi dyrektorka Centrum Kształcenia Zawodowego Małgorzata Szymaniuk – Kruk. – Zamierzamy zaprosić też kolejne przedsiębiorstwa do takiej współpracy. Będziemy także się wsłuchiwać w potrzeby firm, a te już się do nas zgłaszają – dodaje.

Działkę pod poligon przekazało miasto, będzie mieścić się w okolicy oczyszczalni ścieków. Firma TRAKCJA S.A. zaoferowała milion złotych wsparcia inwestycji.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?