SPIN

Wyjątkowy dzień w Mieszkaniach Wspieranych

Aneta Borkowska środa, 10 kwietnia 2024, 07:10 Społeczeństwo

Siedlecka Caritas zaprasza jutro (13 kwietnia) na wydarzenia z okazji Dnia Dobra, Dnia Osób Bezdomnych i Światowego Dnia Trzeźwości. Odbędą się przy ul. Kleeberga 2 tam gdzie znajdują się Mieszkania Wspierane.Te stworzono w celu pomocy osobom w kryzysie bezdomności.

– Zapewniamy im codziennie pożywienie, możliwość rozmów z psychologiem i asystentem osoby bezdomnej – mówi Przemysław Zduniewicz, kierownik Mieszkań Wspieranych Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach. – W ubiegłym roku 50 osób uzyskało decyzję o prawie pobytu w Mieszkaniach Wspieranych. Są to ludzie, którzy z różnych przyczyn utracili swój dom i znaleźli się na ulicy – dodaje ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Korzystający z Mieszkań Wspieranych mają szansę odmienić swoje życie. W ostatnim roku 5 osób usamodzielniło się – podjęły pracę i znalazły mieszkanie. Warto dodać, że przy Mieszkaniach Wspieranych znajduje się kontener, który służy jako świetlica, gdzie osoby potrzebujące mogą się ogrzać, wypić herbatę czy zjeść posiłek i otrzymać czyste ubranie. W ostatnim okresie ochronnym (trwającym od listopada do marca) Caritas odnotowała 800 przyjęć interwencyjnych – o pomoc zwróciło się około 80 osób (najwięcej w grudniu 2023 i styczniu 2024).

Podczas jutrzejszego wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej o placówce. Można będzie m.in. usłyszeć świadectwo pana Wojtka, który wyszedł z uzależnienia i od 25 lat już nie pije, zapoznać się z tematem uzależnień oraz miło i wartościowo spędzić czas.

Program:
13:30 – msza
14:30 – świadectwo pana Wojtka
15:30 – grill integracyjny
16:30 – spotkanie z terapeutką uzależnień
18:00 – koncert Kapeli Zbuckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?