SPIN

Co z planowaną budową wiaduktu warszawskiego? Przetarg unieważniono

Aneta Borkowska czwartek, 9 maja 2024, 16:42 Siedlce

Wczoraj po południu ratusz unieważnił przetarg na rozbiórkę i budowę przejazdu. To jedna z pilniejszych inwestycji jakie należy wykonać w Siedlcach. – Nowe ogłoszenie będzie jeszcze w tym miesiącu – uspokaja biuro prezydenta.

Naczelnik wydziału dróg Wojciech Cylwik w rozmowie sprzed kilku tygodni przyznał, że obiekt jest w fatalnym stanie.

– W 1996 roku przeszedł kosmetyczny remont, który miał wystarczyć tylko na klika lat, a więc nie możemy sobie pozwolić na dłuższe czekanie – mówił. – Obiekt musi zostać rozebrany w całości, bo cała konstrukcja wymaga wymiany. Coroczne badania potwierdzają, że korozja cały czas postępuje – tłumaczył.

Bez tych robót jest obawa, że wiadukt w końcu trzeba będzie zamknąć. Wczoraj ratusz zdecydował o unieważnieniu przetargu. Powód? Trzeba zamontować ekrany akustyczne.

– To konsekwencja wytycznych Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która nakazała znacznie obniżyć hałas na obiekcie. W związku z tym trzeba było odwołać obecny przetarg i zmienić zakres zamówienia. Ogłoszenie kolejnego z rozszerzonym zakresem planowane jest na koniec maja – informuje rzeczniczka prasowa ratusza Aneta Krajewska.

Przypomnijmy, że jedyną szansą na wykonanie inwestycji jest pozyskanie na nią dotacji zewnętrznych. Taki warunek zapisano nawet w treści przetargu. Pierwotnie koszt rozbiórki i budowy nowego przejazdu określono na ponad 25 mln zł, ale budowa ekranów może tę cenę podbić.

12 komentarzy

 1. Jarek dodano 3 tygodnie temu

  No to się zaczyna…

  A przed wyborami Grzegorz "Kałuża" Orzełowski zapewniał o zapewnieniu środków zewnętrzych. Wysłać gościa na rozmowy i potwierdzenie zabezpieczenia środków. A jak nie to odstawić od koryta jego i jego komitet. Gość nie rozumie co to znaczy zdrada. Wczoraj w TV dowiedziałem się, że przejście z PIS do KO to powrót do normalności, czy na dobrą stronę mocy. Z z KO czy koalicjantów do PIS to zdrada.

  • Zwierz dodano 2 tygodnie temu

   Jako rodowity siedlczanin postuluję o zaoranie całego miasta i posadzenie na jego miejscu dobrej jakości ziemniaków. W kulturze i inteligencji tego miejsca nic się nie zmieni ale placki i baby ziemniaczane będą lepsze

 2. XDDD dodano 3 tygodnie temu

  A to zalecenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska to tak nagle dzień przed otwarciem ofert się pojawiło?

  • Marek dodano 3 tygodnie temu

   Trzeba jakiś powód wymyślić. Jakby komuś zależało na rozstrzygnięciu i realizacji to wystarczy zmienić treść specyfikacji, wydłużyć terminy składania ofert itp.

  • Siedlczanin dodano 3 tygodnie temu

   Może krewny/znajomy ma firmę, który montuje ekrany?

   • XDDD dodano 3 tygodnie temu

    Zapewne zupełnym przypadkiem w Zbuczynie siedzibę ma firma zajmująca się takimi ekranami 🙂

 3. Mac dodano 3 tygodnie temu

  Hapunamatata zaczyna rządzić

 4. Kierowca dodano 2 tygodnie temu

  Kogo i przed czym ekrany mają chronić? Przecież tam pociągi bardziej hałasują od pojazdów na równiutkim asfalcie który będzie po odbudowie! Kolejny skok na kasę?!

 5. trololo dodano 2 tygodnie temu

  Według drogowej mapy akustycznej Siedlec ekrany byłby bardziej potrzebne wzdłuż Brzeskiej niż na wiadukcie, o ile w ogóle są potrzebne. Zresztą warunki środowiskowe zostały wydane przed ogłoszeniem przetargu na wiadukt. Ciekawe to wszystko.

 6. tommi dodano 2 tygodnie temu

  I się zaczyna jak początek rządów Sitnika, ni ma kasy i nie będzie!

 7. Z Siedlec dodano 2 tygodnie temu

  Pewnie znana rodzina ma w tym jakiś cel. Nie na darmo Hapun ciągle ich odwiedza. Pielgrzymka jak na Nowogrodzką .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?