SPIN

Noc Muzeów „Codzienność PRL-u”

Aneta Borkowska niedziela, 12 maja 2024, 08:27 Społeczeństwo

Muzeum Regionalne zaprasza 18 maja (sobota) w godz. 18-23. na Noc Muzeów. W tym roku placówka przygotowała program pod hasłem „Codzienność PRL-u”. Wyjątkowym punktem będzie konkurs mody na stylizację z tego okresu. Wstęp 2 zł

Program:

godz. 18.30-19.30 – STOISKO Z ORANŻADĄ I WODĄ MINERALNĄ
Popularnym elementem czasów PRL-u, spotykanym na każdej imprezie i do kupienia w każdym GS-ie, była oranżada.Chcesz poczuć klimat minionej epoki ? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne stoisko z napojami (parter – przy wejściu głównym).

godz. 20.45-21.30 – KONKURS NA PRZEBRANIE: NIE TYLKO „BANANÓWKA” I „DZWONY”… MODA W PRL-U

Jesteś kreatywny i lubisz dobrą zabawę? Wszystkich (osoby niepełnoletnie z dorosłym opiekunem) zapraszamy do udziału w konkursie na strój z minionej epoki. Ocenie podlega przebranie, oryginalność, wierność stylistyce epoki, a także dodatki i ogólne wrażenie. Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne lub osobiste w dniu imprezy. Oceny dokona profesjonalne jury, werdykt jest ostateczny. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne.

HARMONOGRAM KONKURSU:
godz. 18.30-20.00 ZGŁOSZENIA UCZESTNIKÓW (parter – przy szatni).
godz. 20.45-21.3 0POKAZ KONKURSOWY (I piętro – sala audiowizualna).
godz. 22.30 OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WRĘCZENIE NAGRÓD (I piętro – sala rotundowa).

godz. 19.00-20.30 oraz 21.45-23.00 – „POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI”. GRY KOMPUTEROWE I TELEWIZYJNE PÓŹNEGO PRL-U

W czasach PRL-u nie było smartfonów i komputerów takich, jakie dzisiaj znamy, ale dobrej zabawy nie brakowało. Przed trzepakiem odbywały się turnieje „w tysiąca”, w domu całe rodziny grały w „fortunę”, a szczęśliwcy którym dane było posiadać komputery ZX Spectrum, Commodore czy Atari, bili kolejne rekordy w ponga lub łowcę diamentów. Jeśli lubisz komputery i chcesz się sprawdzić w kultowych grach lat 80., to będziesz miał okazję do korzystania z oryginalnych zestawów komputerowych z minionej epoki (I piętro – sala audiowizualna).

20.00-23.15 – KONKURS WIEDZY O MUZEUM I PREZENTOWANYCH WYSTAWACH

Konkurs adresowany do osób lubiących wyzwania i zagadki. Losujesz pytanie i szukasz odpowiedzi na naszych wystawach. Im więcej udzielisz prawidłowych odpowiedzi, tym więcej zdobędziesz atrakcyjnych nagród (parter – hol z kredensem).

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?