SPIN

Tłumy świętują razem z Pogonią

Aneta Borkowska poniedziałek, 27 maja 2024, 19:53 Sport

Siedlecka Pogoń fetuje awans do Fortuna I Ligi. Zawodnicy, władze klubu i kibice przemaszerowali ulicami Siedlec spod parkingu przy ul Wiszniewskiego, aż pod budynek ratusza gdzie czekały na nich władze miasta. Na miejscu są setki osób.

– Awans Pogoni to najlepszy i największy prezent na 80-lecie naszego klubu – powiedział Tomasz Hapunowicz, prezydent miasta. – To święto całego miasta. Dziękuję wszystkim, którzy wierzyli w awans Pogoni i kibicom i sponsorom – dodaje.

Prowadzący wyczytują wszystkich zawodników, a kibice każdego z nich witają gromkimi brawami.  Kibice mają na sobie klubowe koszulki, szaliki i flagi – wszystko w biało – niebieskich barwach – wydarzenie rozpoczęto niemal równo o 19.44.

– Mam słaby głos po sobotnim meczu. – Sukces to zawsze osiągnięcie wielu osób. Pierwszą jest prezes, który postawił na nieoczywistego trenera. To dla mnie wielka duma, że mogłem z wami uczestniczyć w tej przygodzie – powiedział szkoleniowiec zespołu Marek Brzozowski. – Nie ma słów żeby wyrazić co czuję. Jesteście wielcy. Razem wygrywamy, razem przegrywamy, zawsze jesteśmy razem – dodał Łukasz Jarkowski, prezes klubu.

Przypomnijmy w sobotę podopieczni Marka Brzozowskiego pokonali na wyjeździe Wisłę Puławy 3:0. Tym samym Pogoń Siedlce po 6 latach powróciła do I ligi. Ostatni raz biało-niebiescy grali w niej w sezonie 2017/18.

Komentarze (1)

  1. . dodano 3 tygodnie temu

    No i super 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?