SPIN

Wybrano Ośmiu Wspaniałych

Aneta Borkowska poniedziałek, 27 maja 2024, 12:45 Siedlce

W Siedlcach odbyło się dziś (27 maja) uroczyste podsumowanie kolejnej edycji samorządowego konkursu nastolatków Ośmiu Wspaniałych.

Celem konkursu jest upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu, promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły, klasy oraz upowszechnienie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

Do komisji wpłynęło 10 wniosków zgłoszonych przez dziewięć szkół. Ta postanowiła wyłonić pięciu laureatów. To: Zuzanna Duda (SP nr 1), Gabriela Danilikiewicz (SP nr 5), Jakub Kowalczyk (SP nr 9), Magdalena Michalak (IV LO), Aleksandra Rybak (II LO). Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Dąbrowska (SP nr 10), Agata Kowal (Katolicka Szkoła Podstawowa), Anna Konopka (I Katolickie Liceum Ogólnokształcące), Roksana Ostrysz (ZSP nr 5), Martyna Małkiewicz (ZSP nr 5).

Prezydent miasta Tomasz Hapunowicz powiedział, że gdy patrzy na laureatów jest spokojny o przyszłość Siedlec. – Mamy niesamowicie zdolną młodzież. To co robicie jest, poniekąd uzupełnieniem tego, co na co dzień robi administracja samorządowa i rządowa. Państwo, jako wolontariusze, jako organizacje pozarządowe, pojawiacie się tam, gdzie system nie jest w stanie danym osobom czy danym grupom społecznym pomóc. Jesteście uzupełnieniem tych naszych działań, które niestety są często nieskuteczne. Bardzo państwu za to codzienne zaangażowanie dziękuję. Rodzicom i dyrektorom szkół gratuluję.

Podczas finału ogólnopolskiego konkursu (odbędzie się 17 czerwca w Warszawie) miasto będzie reprezentowała Zuzanna Duda.

– Zaczęło się wszystko od mamy, to ona mnie nauczyła tego, że zawsze trzeba pomagać. Niezależnie od tego w jakich jesteśmy okolicznościach i czy mamy czas czy nie. Pomoc zawsze na pierwszym miejscu – mówi Zuzanna. – Jestem dumna z niej, chcę, aby spełniała swoje marzenia, by była odważna i by wiedziała, że może dawać dobro innym ludziom – dodała Małgorzata Wysokińska-Duda, mama Zuzanny.

4 komentarze

 1. xzy dodano 3 tygodnie temu

  A jednak nazwisko ma znaczenie.

 2. Vincent Rostowski dodano 3 tygodnie temu

  "Prezydent miasta Tomasz Hapunowicz powiedział, że gdy patrzy na laureatów jest spokojny o przyszłość Siedlec."

  No to gratuluję retorycznej wypowiedzi. Ja po objęciu władzy przez pana Prezydenta jestem bardzo zaniepokojony. Za kadencji p. Sitnika PiS nie dał Siedlcom nic – wg. prezydenta miasto straciło ok 500 mln. zł.

  Po objęciu władzy przez p. Hapunowicza rządząca PO czy KO nie da oponentom politycznym nic, czyli co najmniej kolejne 500 mln w plecy.

  Razem uzbiera się 1 000 000 000 zł. i pan Hapunowicz jest spokojny. No skoro celem jest obsadzenie wszystkich możliwych stołków "swojakami" to mu się nawet nie dziwię. Pewnie jak niedawno był w Siedlcach Jarosław, to zameldował wykonanie zadania.

 3. Ehh dodano 3 tygodnie temu

  "Prezydent miasta Tomasz Hapunowicz powiedział, że gdy patrzy na laureatów jest spokojny o przyszłość Siedlec."
  A ilu z tych laureatów w całej historii konkursów zostało w Siedlcach, a ilu wyjechało? Większość laureatów zasili kadry warszawskie, a o Siedlcach przypomni sobie dopiero w czasie świąt u mamusi.
  Żeby nie było, nie dziwię się młodym, że szukają perspektyw gdzie indziej. Nie mając zaplecza w postaci rodziny u nas ciężko coś osiągnąć.

 4. Do redakcji dodano 3 tygodnie temu

  Napiszcie może o tym, że uws nie otrzymał zgody na przyjmowanie studentów na kierunek lekarski
  https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/dziewiec-uczelni-w-polsce-nie-otrzymalo-zgody-na-przyjmowanie-studentow/gky5wyc,2b83378a

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?