SPIN

Planowe cesarskie cięcia z bliską osobą

Aneta Borkowska środa, 5 czerwca 2024, 13:12 Siedlce

Nowość w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim. Planowe cięcia cesarskie mogą odbywać się w towarzystwie osoby bliskiej. Osobą tą może być partner, ale również mama, siostra czy przyjaciółka. To ważna wiadomość, bo obecność wspierającej osoby pozytywnie wpływa na poród.

– Obecność bliskiej osoby łagodzi ten poziomu stresu, a pacjentka czuje się bardziej pewnie. Ale to też ważne dla partnera, że może wspierać, pomagać i być z dzieckiem już od pierwszej sekundy – mówi Paulina Dąbrowska, zastępca ordynatora Oddziału Położnictwa, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej. – Kobiety coraz częściej pytały o możliwość takiego porodu z bliską osobą, więc wyszliśmy na przeciw oczekiwaniom przyszłych mam – dodaje.

Na taki poród nie trzeba wcześniej się zapisywać, wystarczy zgłosić to w momencie przyjęcie do szpitala. Osoba towarzysząca przejdzie krótkie szkolenie z zasadami przebywania na bloku operacyjnym oraz oczywiście musi być zdrowa.

Usługa rodzinnego cięcia cesarskiego jest bezpłatna.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?