SPIN

Sukcesy uczennic z Ekonomika

Aneta Borkowska sobota, 8 czerwca 2024, 07:57 Społeczeństwo

Uczennice z Ekonomika Laureatkami III i II miejsca w Finale III Regionalnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej, który odbył się 5 czerwca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Siedlcach. Do Finału zakwalifikowało się 15 uczniów z 5 szkół z Garwolina, Mińska Mazowieckiego oraz Siedlec.

Podczas sprawdzania testów przez Komisję Konkursową, uczestnicy mieli sposobność wysłuchać prelekcji dot. zastosowania normalizacji w życiu codziennym przygotowanej przez Pana Wojciecha Mazurka z PKN.
O kolejności zajęcia miejsc rozstrzygały zacięte dogrywki.

Ostatecznie Laureatami konkursu zostali:
I miejsce  – Fabian Brewczyński, ZSE Mińsk Mazowiecki
II miejsce- Róża Jagła, ZSP nr 2 Siedlce
III miejsce – Aleksandra Przybyłowska, ZSP nr 2 Siedlce

Wyróżnienia w konkursie otrzymali:
Czapski Mateusz, CKU Siedlce
Ciszkowski Dawid, ZSE Mińsk Mazowiecki
Magdalena Tarkowska, ZSP nr 2 Siedlce

Konkurs organizowany przez „Ekonomik” był objęty honorowym patronatem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, który w tym roku obchodzi 100-lecie swojej działalności. Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) to krajowa jednostka normalizacyjna, która odpowiada za organizację działalności normalizacyjnej w Polsce. PKN współpracuje z europejskimi (CEN i CENELEC) i międzynarodowymi organizacjami normalizacyjnymi (ISO, IEC).
Celem konkursu jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o normalizacji oraz wzrost świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym, a także przygotowanie uczniów do wykorzystania rozwiązań normalizacyjnych w praktyce szkolnej i zawodowej.

Polski Komitet Normalizacyjny był fundatorem nagród dla uczestników konkursu.

źródło: ZSP nr 2

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?