SPIN

Adam Struzik marszałkiem województwa

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 czerwca 2024, 16:22 Siedlce

Adam Struzik – marszałek, Wiesław Raboszuk i Rafał Rajkowski – wicemarszałkowie, Janina Ewa Orzełowska i Anna Katarzyna Brzezińska – członkowie zarządu – tak prezentuje się skład nowego zarządu województwa mazowieckiego. W obecnej kadencji na Mazowszu większość ma koalicja KO i Trzeciej Drogi.

Adam Struzik marszałkiem został już po raz siódmy. Za jego kandydaturą głosowało 33 radnych.

– Dziękuję za poparcie wyborcom oraz koleżankom i kolegom radnym. Praca dla samorządu to zaszczyt i odpowiedzialność. Jestem dumny, że po raz kolejny została mi powierzona tak ważna i odpowiedzialna misja, co traktuję jako dowód zaufania i docenienia naszych dotychczasowych osiągnięć – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Przypomnijmy, że w skład Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzi: 20 radnych z PiS, 20 radnych z KO, 8 radnych z Trzeciej Drogi (2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe), jedna radna z Lewicy, jeden radny z Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców oraz jeden radny niezrzeszony.

źródło oraz zdjęcie: mazovia.pl

3 komentarze

 1. Józek z Rudek dodano 6 dni temu

  Ważne jest by Sejmik przykręcił kurek z kasą dla pisowskiego prezydenta Miasta Siedlce. Może mieszkańcy jak to zobaczą to może otrzeźwieją ze swojego popierania próchna i stęchlizny.

  • Kazik z tamtąd dodano 6 dni temu

   O tak, bo do tej pory to się lało szerokim strumieniem. Nie wiem co było głupsze wybór wraz hapuna czy wybór 5 lat temu Sitnika. Ale podobno KO ma być lepsze niż PiS i każdemu dawać po równo….

 2. nie możliwe dodano 6 dni temu

  takie zaskoczenie…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?