SPIN

Siedlczanin walczy razem z Justyną Kowalczyk

Beata Głozak środa, 24 listopada 2010, 23:06 Sport, Wydarzenia
Maciej Staręga, UKS Rawa Siedlce. Fot. PZN

Maciej Staręga, UKS Rawa Siedlce. Fot. PZN

Maciej Staręga, siedlczanin i zawodnik UKS Rawa Siedlce walczy o Puchar Świata w biegach narciarskich razem z naszą najlepszą zimową sportowczynią Justyną Kowalczyk.

W ubiegłą sobotę w Gaellivare (Szwecja) Maciek wziął udział w biegach indywidualnych mężczyzn na 15 km stylem dowolnym a w niedzielę przyszła kolej na rywalizację w drużynie. To właśnie 21. listopada w  męskiej sztafecie siedlczanin spisał się całkiem nieźle. Zawodnik z UKS biegł jako trzeci w polskiej drużynie i pokonał 10 – kilometrowy odcinek uzyskując najlepszy czas w zespole pokonując 9 lat starszego od siebie doświadczonego Macieja Kremczera. Pomimo, że ostatecznie zespół z Polski uplasował się na ostatnim 23. miejscu to warte odnotowania jest to, że na 92 startujących zawodników indywidualnie Staręga zajął 50 miejsce z czasem 23:50.1. Od 26. do 28. listopada zawody w biegach narciarskich będą rozgrywane w fińskim Kuusamo.

opr. bg/źródło i fot. PZN

6 komentarzy

 1. bartek dodano 9 lat temu

  jakoś mi nie przyszło do głowy, żeby pomyśleć że ktoś z Siedlec może tam być. Bo justynę oglądam.

 2. marta dodano 9 lat temu

  to syn radnego Staręgi??

 3. gość dodano 9 lat temu

  Maciek to bardzo pracowity chlopak. Jeżeli tylko zdrowie mu wytrzyma to daleko zajdzie. Podziwiam go za to, że mając o wiele mniej możliwości zdobył tak wiele.

 4. gość2 dodano 9 lat temu

  Gratuluję. To powinno dać władzom do myślenia. @gość: wiesz gdzie trenuje? gdzieś w Siedlcach?

 5. jasiekpol dodano 9 lat temu

  Dawaj Maciek dawaj, ładnie idziesz do góry.

 6. haraś dodano 9 lat temu

  maciej ma wielkiego tatę miłosnika nart gór sportów zimowych dzieki niemu wielu młodych ludzi w siedlcach mogło poczuc magię gór wielcy ludzie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?