SPIN

Studenci UPH zainaugurują rok akademicki

Aneta Borkowska wtorek, 1 października 2013, 10:55 Aktualnie

Dzisiaj studenci siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego rozpoczną uroczyście rok akademicki. Mimo panującego niżu demograficznego uczelnia zgromadziła komplet żaków.

– Będziemy mieć w tym roku około 9 tysięcy studentów i jest to całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę to jaki kryzys przeżywają uczelnie wyższe – mówi Adam Bobryk, rzecznik prasowy UPH. –  Liczba studentów zbliżona jest do roku ubiegłego, więc nie jest źle – dodaje.

Aby uczelnia była bardziej atrakcyjna dla uczniów wprowadzono małe zmiany, które jak mówi rzecznik, były decyzją trafioną.

– Mamy nowy kierunek i jest to Menadżer Produkcji i Przetwórstwa Mięsa oraz wprowadziliśmy II stopień anglistyki – tłumaczy Bobryk. – Oczywiście są kierunki, które budzą mniejsze zainteresowania niż wcześniej, ale są też takie, które okazały się bardzo dużym hitem jak specjalność Służby Policyjne na Bezpieczeństwie Narodowym.
 

Powiadom o wpisie

Komentarze (1)

  1. qwerty dodano 5 lat temu

    Komplet? Plotki głoszą, że historia nie wystartowała drugi rok z rzędu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?