SPIN

Opłaty za odpady zmieszane w górę?

Beata Głozak niedziela, 22 lutego 2015, 22:08 Siedlce

Być może czeka nas zmiana stawki za wywóz odpadów. Zdaniem Wojciecha Kudelskiego obecne kwoty nie mobilizują siedlczan do segregacji śmieci.

W tej chwili za odpady segregowane każdy z nas płaci 8,5 zł, a za odpady zmieszane 12 zł miesięcznie. Prezydent Siedlec twierdzi, że różnica między jednymi a drugimi jest zbyt mała.

– Decyzję o tym co zrobić podejmą radni, ale będę mobilizował moich kolegów do tego, żeby ta różnica była większa. Chodzi o to, żeby opłaciła się nam segregacja u źródła – przekonuje. – Pierwszy etap wdrażania ustawy śmieciowej mamy za sobą i teraz spokojnie możemy to regulować. Oczywiście przy konsultacjach społecznych, bo wymogi unijne będą takie, że musimy zdecydowanie podnieść poziom segregacji – dodaje Kudelski.

Zdaniem prezydenta siedlczanie będą musieli zadać sobie pytanie czy chcą płacić większe stawki i nie zawracać sobie głowy segregacją, czy płacić mniej, ale dostawić dodatkowy pojemnik na odpady w kuchni.

Powiadom o wpisie

23 komentarze

 1. Anonim dodano 3 lata temu

  Radni PIS są "niezależni" i nie głosują jak Prezydent chce.

 2. bankier dodano 3 lata temu

  Po raz wtóry gratuluję wyborcom PIS STS i Wojciecha K. Płaćcie i płaczcie – sami wybraliście. Że przypomnę podwyżki od początku roku – PEC, woda, teraz śmieci. Z czegoś odsetki i czynsz dzierżawny do Magellana trzeba zapłacić.

  • Kris dodano 3 lata temu

   poprawka za wodę nie podnieśli tylko za jej przesył 😀 taki trick ale słowa dotrzymał że woda nie zdrożeje lecz rachunek już za nią tak 😀 😀 😀

   • bankier dodano 3 lata temu

    ok, gwoli ścisłości za wodę nie – za to sporo za ścieki 😉
    do kompletu teraz jeszcze czas na MPK, czynsze i podatki lokalne

 3. Sławek dodano 3 lata temu

  Prezydent Kudelski przyjazny siedlczanom.
  Pozdrawiam

 4. chińczyk dodano 3 lata temu

  A z tych posegregowanych odpadów np. ( butelki plastikowe) , kupią od ZUO chińczycy i przerobią na kurtki polarowe, które my kupimy w sklepie..Na surowcach wtórnych świat dzisiaj robi biznes i firmy, które te odpady skupują. Przecież w Siedlcach już segregujemy odpady i płacimy za odbiór, więc skąd ta podwyżka ? ? ?

  • CR_Man dodano 3 lata temu

   1. ZUO inwestuje bo musi nadążyć w 2 lata czas gdy koledzy spali. Pożyczki na wkład własny trzeba spłacać.
   2. Magistrat w potrzebie a nie ma skąd brać tanich środków, które dotychczas na 3-4% pozyskiwali ze spółek miejskich jak wypracowały zysk np. ZUO,
   3. Kolesi zatrudnianych na stołkach – vide młody Paryła syn "skarbnika" trzeba jakoś nakarmić (ps. Grunwald przeprowadził konkurs i nie wybrał na kierownika wskazanego mu kolesia jw., nowy prezes przyjął syna kolegi z pis bez mrugnięcia okiem…)

   • bankier dodano 3 lata temu

    Syn skarbnika pracuje w ZUO? cóż za zdolna rodzina, że ta wygrywa konkursy na stanowiska publiczne?

 5. oszczędzający dodano 3 lata temu

  Dla równowagi proponuję obniżki wynagrodzeń dla Zarządu Miasta o 50pkt.. Jak oszczędzać to oszczędzać -inaczej wszelkie działania za strony władz miasta są nie wiarygodne.

 6. SOS dodano 3 lata temu

  Kudelski i radni pisowscy niech podniosą pensje prezesowi i pracownikom i rada nadzorcza mało zarabia chłopy myśleć trochę .

 7. cudek dodano 3 lata temu

  Na śmieciach nie jeden zarobił, to i nasi nie mogą być gorsi! a dobrze nam tak, niech żyją prawi i sprawiedliwi! A co!

 8. Człowiek z gminu dodano 3 lata temu

  Zwiekszyć różnice = podnieść stawki ??
  Obniżenie opłaty za odpady segregowane rownież zwiekszy różnice – raczej ?

  • Z miasta dodano 3 lata temu

   Brawo, świetny pomysł. Oni tylko chcą podnosić bo na pensje im zabraknie.

 9. Zakon dodano 3 lata temu

  Pytanie za pięć punktów czy w spółce pracują ten pan od projektowania wnętrz co była afera na całe miasto a jak pracuje to ile zarabia ten niezastąpiony fachowiec.

 10. Mieszkaniec Siedlec dodano 3 lata temu

  Po pierwsze Panie Prezydencie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie ile gospodarstw domowych (czy to w blokach, czy w domach jednorodzinnych) płaci za wywóz nieczystości. Jeśli nie wszyscy to trzeba zająć się w pierwszej kolejności zająć ściągnięciem zaległości za wywóz odpadów, a dopiero myśleć o zwiększaniu stawek za wywóz nieczystości.

 11. kibic dodano 3 lata temu

  Mieszkańcy nie segregują? A dzisiaj w centrum miasta samochód firmy Remondis odbierał segregowane śmieci i pomieszał papier i plastik, wszystko odebrał za jednym podjechaniem

 12. migotka dodano 3 lata temu

  Czytajcie (…) ze zrozumieniem!!! Dzisiaj nie ma praktycznie różnicy w cenie między tym co segregują, a tymi co wrzucają wszystko do jednego kubła. W przypadku 3 osobowej rodziny to raptem 10 zł (paczka papierosów). Ostatnio długo przekonywałem sąsiada, że mógłby segregować swoje odpady. Chyba go przekonałem, bo teraz wystawia worki.

 13. Nikt nie segreguje bo nikt nie sprawdza dodano 3 lata temu

  Nikt nie kontroluje czy śmieci są segregowane czy nie. Najlepiej na tym wyszła Spółdzielnia Mieszkaniowa płaci za segregowane a nikt nie segreguje, no może małe wyjątki. Po zapowiadanym manewrze wszyscy będą "segregować" na pewno a wtedy trzeba podnieść będzie wszystkim.

  • jojo dodano 3 lata temu

   No na pewno są wyjątki i nie tylko. Ja mieszkam w zasobach spółdzielni i płacę za niesegregowane czyli 12zł/osoba a pomimo tego segreguję. Chociaż nie zawsze mogę bo bardzo często pojemniki na plastik są przepełnione i nie ma gdzie plastiku wyrzucać. Słyszałem od znajomego o "wariackim" pomyśle kogoś, żeby pojemniki stały przy każdej klatce schodowej. Ciekawe komu taki "mądry" pomysł przyszedł do głowy. Gdyby tak się stało dopiero byłby "burdel".

 14. echo dodano 3 lata temu

  Prezydent sugeruje kolejną podwyżkę ale nie przedstawia wyliczeń ile to wszystko kosztuje.
  Można się więc domyślać ,że na opłatach śmieciowych urzędnicy już nieźle zarabiają a chcą jeszcze i jeszcze…

  • oni dodano 3 lata temu

   O JAKICH WYLICZENIACH MÓWISZ? GDYBY UMIELI LICZYĆ (CZY WYLICZAĆ) TO BY NIE NAROBILI TYLE DŁUGÓW

 15. Barnaba dodano 3 lata temu

  Obserwuje problem na osiedlu.Naród w Siedlcach podwoił segregacje- widać to po pojemnikach- jak są szybko napełniane.Ale problem leży gdzie indziej.Służby miejskie -śpią-Straż Miejska i inni.Powstały W Siedlcach GANGI ,które " kradną " wysiłki siedlczan- czyli gotowe -posegregowane- surowce wtórne- to już nie " odpady "Proceder narasta – wielu- "trąbi " to Urzędnikom ratusza i co ?.(…) – trwają na posadach i ……nic z tego nie wynika!!!.Ale wreszcie wymyślili i podpowiedzieli Wojtkowi- PODNIEŚĆ CENY – a złodzieje – zacierają ręce- i na pewno nie proszą -" Panie Boże spuść bombe na tą Trombe "

 16. melka dodano 3 lata temu

  mam własne M w spółdzielni, płacę za śmieci segregowane i faktycznie je segreguję i nie mam z tym żadnego problemu. Nawet drastyczne zmiany w wysokości opłat nie skłonią do segregacji tych co nie chcą tego robic, póki nie ma systemu kontroli tych co płacą mniej, bo zadeklarowali, że będą śmieci segregować.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?