SPIN

Ogród, siłownia, plac zabaw. Szpital nie tylko dla pacjentów

Aneta Borkowska czwartek, 20 kwietnia 2017, 11:40 Siedlce

Alejki, ławeczki, siłownia, ogród z zielenią. Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach planuje zmianę terenu wokół swojej placówki. W związku z tym na nadzwyczajnej sesji, radni przyjęli zmiany w planie rewitalizacji miasta.

– Te zmiany związane są z dodatkową punktacją w naborach o środki unijne – mówi Dariusz Młynarczyk, członek zarządu szpitala. – W tym miesiącu są nabory, a my mamy przygotowane projekty zagospodarowania naszej 10 hektarowej działki – dodaje.

Jak tłumaczy Młynarczyk teren wokół szpitala ma służyć nie tylko pacjentom, ale wszystkim mieszkańcom.

– Jesteśmy szpitalem okupowanym przez samochody i chcemy to zmienić. W okolicach powstał duży kompleks sportowy i my się chcemy w to wpisać – wyjaśnia. – Dlatego planujemy stworzyć alejki z ławeczkami, ogród hortiterapii z zielenią przy budynku rehabilitacji, wybudować siłownię oraz plac zabaw przy poradni – dodaje.

Władze Szpitala chcą aplikować o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wniosek zostanie złożony w najbliższych tygodniach.

Powiadom o wpisie

3 komentarze

 1. Rob dodano 1 rok temu

  Czyli co? Usuną miejsca parkingowe a zamiast tego zieleniec?
  No brawo…

 2. h dodano 1 rok temu

  Zacznijcie od miejsc parkingowych! Ulżyjcie okolicznym mieszkańcom. Bo jaki kiedyś puszczą komuś nerwy, to będzie bardzo nieprzyjemne sąsiedztwo…

 3. ztejsamejstrony dodano 1 rok temu

  Stoją tabliczki o zakazie wprowadzania psów ale miejscowi i tak mają park z wybiegiem. Najwięcej ci z bloków "melioracji" wyprowadzają bo u nich trawniki nie są dla psów.
  Punkty punktami panie Młynarczyk ale do środków unijnych trzeba dopłacać. Szpital za bogaty chyba nie jest?

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.