SPIN

Zdewastowali Pomnik Wolności

Aneta Borkowska piątek, 23 lutego 2018, 12:02 Siedlce

Wandale oblali Pomnik Wolności farbą. Zniszczenie odkryli wczoraj (22 lutego) funkcjonariusze straży miejskiej. Sprawa została zgłoszona do zarządcy terenu, czyli urzędu miasta oraz na policję.

– Okazało się, że jest zabrudzony białą farbą w trzech miejscach – Mówi naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Paweł Chazan. – Będziemy chcieli to usunąć, ale na razie nie pozwala nam na to pogoda. Plamy wsiąkły w pomnik i aby to usunąć potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt. Koszt szacujemy na 3 tysiące – dodaje.

Ustalenie sprawców tego aktu wandalizmu nie będzie łatwe, bo teren nie jest objęty monitoringiem. Pomnik Wolności został odbudowany w roku 2010 dzięki staraniom społecznego komitetu. Koszt wyniósł ponad 600 tysięcy.

fot. arch

Powiadom o wpisie

11 komentarzy

 1. Proszę dodano 10 miesięcy temu

  nie pisać bzdur. Większość na pomnik dało miasto.
  Ile, do sprawdzenia w waszym archiwum.

 2. jaki komitet dodano 10 miesięcy temu

  Miasto dało kasę, bo komitet nie potrafił zebrać kasy. A dlaczego panie Chazan nie ma tam monitoringu????? Trzeba myśleć, to nie boli.

  • @Kierowca bombowca dodano 10 miesięcy temu

   Mały człowieku! Szukasz winy nie tam gdzie ona jest faktycznie! Niemcy wysadzili pomnik wolności w powietrze! Dziś jacyś dewianci niszczą odbudowany – właśnie w imię wolności – farbą! Może napisz, że pod pomnikiem miała stać warta. I nie mąć bo niewiele odbiegasz postawą od sprawców.

   • Wieki pewnie człowieku dodano 10 miesięcy temu

    Tak, tak rozkręć się bardziej. Co teraz do tego mają Niemcy?

 3. straznik teksasu dodano 10 miesięcy temu

  Po co ta Straż Miejska tam sie pałęta? W centrum miasta dzień w dzień tabuny samochodow na zakazach poparkowane, a oni sobie wycieczki urządzają. Idźcie na Asłanowicza na wycieczkę. Oszczędzicie, a nawet zarobicie na paliwo. Najlepiej od strony Niedziałka!

 4. Turysta dodano 10 miesięcy temu

  A ja bym założył monitoring na takich co piszą tak bzdurne komentarze.

 5. nie ukrywam dodano 10 miesięcy temu

  Widocznie ktos ma zastrzezenia co do wolnosci w Siedlcach.

 6. mieszkaniec miasta od urodzenia dodano 10 miesięcy temu

  w kulturalnym i dobrze wychowanym społeczeństwie taki pomnik powinien być szanowany, taka sytuacja świadczy w jakim społeczeństwie żyjemy,tam żaden monitoring i warta nie potrzebna tylko szacunek i kultura. To tyle i aż tyle.

 7. Jan dodano 10 miesięcy temu

  Czy pisowcy wiedzą co to jest wolność, raczej nie im bliżej do arogancji monopolizmu i klerykalizmu w naszym mieście ,to obciach i ściema prezydenta i radnych rządzących.amen

 8. Anonim dodano 9 miesięcy temu

  W Sidlcach rzadzi Pis i kler.Tak jak w Polsce.

 9. Adam dodano 9 miesięcy temu

  Na tym rondzie wokół pomnika wieczorem odbywają się samochodowe drifty, bo nie ma monitoringu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?