SPIN

Zwycięzcy tegorocznego budżetu obywatelskiego

Aneta Borkowska środa, 19 września 2018, 13:26 Siedlce

Plac zabaw przy Sobieskiego i Sokołowskiej (okręg I), remont chodnika po zachodniej stronie ul. Poniatowskiego (okręg II), budowa chodników i ścieżki rowerowej w ul. Domanickiej (okręg III) oraz urządzenia do ćwiczeń w plenerze przy ul. Chrobrego (okręg IV). Oto zwycięzcy głosowania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.

Dodatkowo zostaną zrealizowane jeszcze dwa inne projektów. Będzie to remont przejścia pomiędzy ul. Floriańską 19a a osiedlem „Młynarska” oraz budowa chodnika dla pieszych wzdłuż ul. Okrężnej. Projekty te zdobyły drugie miejsca w swoich okręgach – a zgodnie z przyjętymi zasadami pomysły mogą być realizowane do wyczerpania puli środków w każdym okręgu.

Ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba głosujących w stosunku do roku ubiegłego (3386 vs 1668), jak też głosujących przez internet (721 vs 338). Najzacieklej walczono w okręgu nr 3, gdzie oddano ponad połowę głosów wszystkich ważnych głosów (1878).

źródło: UM Siedlce / fot UM Siedlce inwestycja z poprzedniego głosowania

Powiadom o wpisie

5 komentarzy

 1. ADAM TOMCZUK dodano 12 miesięcy temu

  Podano oficjalne wyniki . BRAWO! BRAWO! i jeszcze raz BRAWO ! Dwa projekty w IV okręgu konsultacyjnym wygrały . Dziękuję za oddane głosy . Przypomnę , że zgłosiłem chodnik wzdłuż ul. Okrężnej – budowa od , ul. Mazowieckiej w kierunku Plażowej za 50000zł, , oraz Street Workaut ok, 20000 zł , urządzenia do ćwiczeń ok. 40000zł , ogrodzony wybieg dla czworonogów ok. 20000 zł. Pozdrawiam Wasz radny.

  • @ADAM TOMCZUK dodano 12 miesięcy temu

   Panie Adamie, przecież to były jedyne projekty w tym okręgu, które były dopuszczone do głosowania – jak miały nie wygrać? 😀

 2. lesio dodano 12 miesięcy temu

  Mam nadzieję,że remontując chodnik na ul. Poniatowskiego wykonają zatoczkę autobusową na przeciw szpitala.

 3. y. dodano 12 miesięcy temu

  @ Adam Tomczuk
  Panie Adamie, jak to dwa projekty? Czemu w takim razie na spin mowa jest o jednym? I czemu okręg IV obejmował inwestycję na Chrobrego?

 4. po naszych ulicach chodzą również nasi radni dodano 12 miesięcy temu

  Brawo, może tym dodatkowym projektem doprowadzą wysokość krawężników jezdni ulicy Okrężnej do prawidłowej wysokości.
  Czy tak trudno jest się wczuć również w użytkownika z niepełnosprawnością?
  Czy nic złego jest w ustaleniu czasu dla zielonego światła sygnalizacji, który nie pozwala nawet dla osób w pełni sprawnych ruchowo, przejść przez jezdnię w wyznaczonym czasie?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?