SPIN

Siedleckie Centrum Onkologii już działa

Aneta Borkowska czwartek, 18 października 2018, 17:01 Siedlce

Mazowiecki Szpital Wojewódzki wzbogacił się dziś o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Swoją działalność rozpoczęło Siedleckie Centrum Onkologii. To jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja o wartości blisko 112 mln zł powstała dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa mazowieckiego oraz środkom unijnym.

Podstawą działalności Siedleckiego Centrum Onkologii będzie diagnostyka i nowoczesne leczenie nowotworów kojarzące chemioterapię, radioterapię, chirurgię onkologiczną i terapie izotopowe. Co ważne jej uzupełnieniem będzie profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób nowotworowych, działania prozdrowotne o charakterze oświatowym i organizacja opieki onkologicznej w całym regionie. Ponadto, aby zapewnić w placówce najwyższą jakość leczenia, podpisano oficjalne porozumienie z Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Umowa o współpracy przewiduje wieloletnie wsparcie merytoryczne, wymianę wiedzy, szkolenia personelu medycznego i udział w badaniach naukowych.

Siedleckie Centrum Onkologii tworzą cztery oddziały szpitalne wyposażone w 21 łóżek każdy, przeznaczone do leczenia chorych w trybie stacjonarnym, kilkanaście stanowisk do chemioterapii dziennej, pracownia cytostatyków, duża przychodnia onkologiczna z poradniami specjalistycznymi oraz zakłady radioterapii i medycyny nuklearnej. Budynek ma cztery poziomy użytkowe o łącznej powierzchni ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych. Powstałe na tej bazie oddziały szpitalne chirurgii onkologicznej, chemioterapii i radioterapii zajmują dwie górne kondygnacje, zaś na parterze ulokowana jest część ambulatoryjna z poradniami specjalistycznymi. Przyziemie przeznaczono dla pracowni diagnostycznych i aparatów do napromieniania. Nowy obiekt połączono podziemnym tunelem z głównym zespołem budynków szpitala.

Szpital jako całość jest przygotowany do kompleksowej diagnostyki i skojarzonego leczenia nowotworów, przede wszystkim przewodu pokarmowego (żołądka, jelita grubego, odbytnicy i odbytu, trzustki, wątroby), piersi, płuc, nowotworów głowy i szyi oraz układu moczowo-płciowego u kobiet i mężczyzn na każdym etapie ich rozwoju.

Koszt całej inwestycji to ponad 112 mln zł. Finansowanie budowy odbywało się dwutorowo. Budowa, której koszt wyniósł ok. 56 mln zł – finansowana była z kredytu inwestycyjnego ze wsparciem z budżetu województwa mazowieckiego. Natomiast kwota potrzebna na wyposażenie została pozyskana ze środków unijnych oraz budżetu województwa mazowieckiego (wartość projektu ok. 55 mln zł, z czego 41, 5 mln zł to dofinansowanie z UE, a ponad 13 mln zł stanowią środki samorządu samorządu Mazowsza).

źródło i fot: Mazowiecki Szpital Wojewódzki

Powiadom o wpisie

15 komentarzy

 1. Pawel dodano 11 miesięcy temu

  A ten czarny pasozyt co tam robi???

  • siedlczanin dodano 11 miesięcy temu

   jak tam trafisz to będziesz prosił o tego ,,pasożyta''

 2. Janek dodano 11 miesięcy temu

  A kto będzie na tym oddziale leczył??? Podajcie nazwiska specjalistów:):):);)

 3. Xxx dodano 11 miesięcy temu

  Oj sporo błędnych danych w tekście

 4. pacjent tego oddziału dodano 11 miesięcy temu

  cudowna sprawa,w końcu nie trzeba jeździć gdzieś po województwie na naświetlania

  • ztejsamejstrony dodano 11 miesięcy temu

   Nie będzie się jeździć za pół roku, jak się uda postawić generator.
   Struzika na otwarciu nie było. Co to wróży?
   Nie lubi Siedlec.

 5. Anonim dodano 11 miesięcy temu

  Jestem pacjentką onkologiczną po radykalnej mastektomii. Cieszę się, że w Siedlcach będzie dla mnie nowoczesna przychodnia onkologiczna z nowoczesnymi również urządzeniami. Rehabilitacja też? .

 6. Jarek dodano 11 miesięcy temu

  Jeszcze dlugo długo. Nie bo to ściema tam nic nie ma to wyborcza kiełbasa tam nawet sprzętu do radioterapi nie ma

 7. obserwator dodano 11 miesięcy temu

  Otwarcie przed wyborami. I…nic nie działa. Może coś ruszy w 2019r
  Po co taki lans i oszukiwanie ludzi

 8. do siedlczanin dodano 11 miesięcy temu

  Po twoim komentarzu wnioskuje ze Ty ciagle na kolanach,a czarne pasozyty nie odpuszcza zadnej imprezy.Jaki byl jego wklad ?

 9. Marta dodano 11 miesięcy temu

  Pani Aneto dlaczego napisała pani, że Siedleckie Centrum Onkologii już działa?, przecież Siedleckie Centrum Onkologii jeszcze nie działa!!!
  Kiedy będzie działało?, tego nikt nie wie!

 10. Pawel dodano 11 miesięcy temu

  I po raz kolejny Aneta Borkowska tnie niewygodne.I znowu zrzucisz to na Spam?Znowu wpadlo I wpadlo?Wpadlo przeczytalam,ale ze to biskup klecha pasozyt nie bede ryzykowac swojej pracy. NIE MASZ JAJNIKOW ZEBY TO PUSCIS.

  • Aneta Borkowska dodano 11 miesięcy temu

   Panie Pawle

   Po pierwsze owszem nie mam jajników, ale za to nie mam też już raka,
   Po drugie nie przypominam sobie abym przeszła z Panem na Ty,
   Po trzecie jakby Pan się choć odrobinę rozejrzał po SPINie to od piątku widnieje na stronie tekst, że nie akceptujemy ŻADNYCH komentarzy w ciszę wyborczą. I że wszystkie pojawią się w niedzielę po 21 (czyli dziś i tak też się stało). I mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć Panu co znaczy słowo "żadnych",
   Po czwarte – chyba Pana zmartwię… z tego co widzę bardzo by Pan chciał, ale Pana komentarze nie są ani kontrowersyjne, ani niewygodne. Naprawdę, aby takie były musi się Pan jeszcze sporo postarać. I co ma biskup do mojej pracy? Bo chyba o czymś nie wiem.

   Spokojnej nocy

 11. Ss dodano 11 miesięcy temu

  Przecież nic nie działa Prezes K robi ludzi na szaro i pacjentów A kasa poszłaaa

 12. Pacjent dodano 11 miesięcy temu

  To co otwarcie i co dalej Administracja wzięła kasę za przecięcie wstęgi i dla pacjentów kiełbasa wyborcza Kto pociągnie do odpowiedzialności ludzi z zdjęcia przecinających wstęgę Tylko pokazanie się przed mediami

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?