SPIN

Nowoczesny Oddział Ortopedyczno – Urazowy

Aneta Borkowska czwartek, 13 grudnia 2018, 06:26 Siedlce

Innowacyjny wygląd sal, wysoki standard wyposażenia medycznego, przestrzenne wnętrza, komfortowe warunki dla pacjentów i personelu medycznego. Dziś (13 grudnia) Mazowiecki Szpital Wojewódzki odda do użytku nowoczesny i funkcjonalny Oddział Ortopedyczno – Urazowy po gruntownym remoncie i modernizacji.

Prace trwały od marca do listopada tego roku i przebiegały dwuetapowo. Powierzchnia użytkowa zmodernizowanych pomieszczeń wyniosła 1 338 m2 (w tym Pododdział Neurochirurgii 163 m2). Zlikwidowano m.in. zbiorowe (dostępne z korytarza) toalety dla pacjentów i zastąpiono je łazienkami przy salach łóżkowych. Z pomieszczeń Oddziału wydzielono sale dla pacjentów septycznych (trudno gojące się rany) oraz izolatki dla pacjentów z obniżoną odpornością.

Na oddziale po modernizacji znajduje się 56 łóżek na Oddziale Ortopedyczno – Urazowym oraz 10 łóżek na Pododdziale Neurochirurgii. Wymieniono łóżka szpitalne, meble w salach łóżkowych, gabinetach zabiegowych i pomieszczeniach dla personelu. Oddział został wyposażony w nowoczesną aparaturę medyczną, w tym: centrale intensywnego nadzoru, aparat USG, defibrylator, kardiomonitory.

Dzięki modernizacji szpital będzie mógł oferować nowe, niedostępne dotychczas w subregionie siedleckim metody leczenia guzów i urazów pogranicza czaszkowo-kręgosłupowego, guzów przysadki, mikrochirurgii urazów nerwów obwodowych i splotu ramiennego, technik mało-inwazyjnych w leczeniu choroby dyskowej kręgosłupa odcinka szyjnego (artroplastyka).

Inwestycja pochłonęła ponad 7,5 miliona złotych, z czego 7,3 mln pochodzi z Województwa Mazowieckiego, reszta to środki własne placówki.

fot. Mazowiecki Szpital Wojewódzki Siedlce

5 komentarzy

 1. krzysiek dodano 11 miesięcy temu

  i lekarzy też nowoczesnych wymienić teraz co są na oddziale to porażka

 2. Maria dodano 11 miesięcy temu

  Cieszę się bardzo jako siedlczanka że mamy tak świetnie wyposażony oddział. Przyda się potrzebującym bardzo. Gratulacje.

 3. Janek dodano 11 miesięcy temu

  W życiu nie zaryzykuję leczenia na tym oddziale! Sprzęt to jedno, specjaliści gdzie???

 4. Agnieszka dodano 11 miesięcy temu

  Nowe wyposażenie na oddziale może docenić tylko ten, kto korzystał ze starych, zużytych łóżek, bez wspomagania zmiany wysokości, barierek itp. I poleżał parę tygodni w dużo gorszych warunkach niż obecne. Na siedleckim oddziale ortopedycznym pracują wspaniałe, zaangażowane pielęgniarki i pielęgniarze, lekarze też nie są aż tacy źli, jak głosi fama. Wszyscy pracują bardzo ciężko, lekarze uczestnicząc w długich, ciężkich operacjach, decydujących, czy dana osoba będzie miała szansę odzyskać sprawność po urazach i wpadkach. To też ogromny wysiłek fizyczny, odpowiedzialność, narażenie na stały, duży stres. Warto o tym pamiętać.

 5. klusek dodano 11 miesięcy temu

  Miałem styczność z lekarzami siedleckiego szpitala z oddz.ortopedycznego i faktycznie zachowanie w większości nie do zaakceptowania. Zrezygnowałem z operacji w Siedlcach i wolałem poczekać w kolejce do Kliniki w Otwocku. Różnica kolosalna, mam na myśli lekarzy ich podejście do pacjenta i komunikatywność personelu. Dobrze wybrałem.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?