SPIN

Co dalej z Pogonią? Piłkę przejmie tajemnicza „nowo tworząca się spółka”?

redakcja czwartek, 14 marca 2019, 21:48 Siedlce
Herb MKP Pogoń Siedlce

Zarząd MKP Pogoń wydał oświadczenie. To po tym, jak w lokalnych mediach zaczęły pojawiać się informacje o trudnościach finansowych piłkarskiego klubu. Były doniesienia o zaległych wynagrodzeniach zawodników.

Trudności finansowe to efekt przede wszystkim wycofania się ” potencjalnie strategicznego sponsora” i zmniejszenie dotacji finansowej z miasta.

Pełna treść „Oświadczenia”

„Zarząd MKP Pogoń Siedlce informuje, że obecna sytuacja finansowa Klubu jest bardzo trudna. Mimo takiej sytuacji Klub realizuje bieżące zadania związane z jego funkcjonowaniem, jak i uczestnictwem naszych zespołów w procesie szkoleniowym i rozgrywkach ligowych.

Na obecną sytuację finansową Klubu ma przede wszystkim wpływ rezygnacja z podpisania umowy przez potencjalnie strategicznego sponsora z nieznanych nam przyczyn w listopadzie 2018 roku.

Ponadto wpływ ma także zmniejszenie dotacji finansowej z budżetu Miasta na I półrocze 2019 oraz wycofaniu się innych sponsorów.

Zarząd MKP Pogoń Siedlce pragnąc unormować finanse Klubu, od grudnia 2018 roku ciągle podejmuje różne zabiegi w tym zakresie. W wyniku wielu działań porozumieliśmy się z inwestorem, który był zainteresowany przejęciem Klubu. Jednak Władze Miasta sprawując nadzór nad działalnością stowarzyszenia, uznały, że warunki zaproponowane przez inwestora są niesatysfakcjonujące.

Władze Miasta zaproponowały inne rozwiązanie dotyczące funkcjonowania Klubu w przyszłości i przekazania sekcji piłki nożnej do nowo tworzącej się spółki.

W związku z tym w uzgodnieniu z Władzami Miasta, MKP Pogoń Siedlce zwołało Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu na dzień 2 kwietnia bieżącego roku, które podejmie uchwałę o przekazaniu sekcji piłki nożnej do spółki.

Mamy nadzieję, że przy pomocy Władz Miasta znajdziemy rozwiązanie bieżących problemów finansowych, które pozwolą nam wprowadzić Klub w nową formułę.”

Powiadom o wpisie

8 komentarzy

 1. obserwator dodano 1 tydzień temu

  Jezeli klub pozyska sponsora strategicznego ktory zapewni finansowanie w 100% niech sie bawi w pilke ale publicznych pieniedzy dla tych naszych kopaczy zero 😉

 2. Kibic dodano 1 tydzień temu

  A to wielka szkoda.

 3. Sportek dodano 1 tydzień temu

  A co to zmieni? Doda pieniędzy? Klub z III ligi ma słabe możliwości dotyczące pozyskiwania sponsorów.

 4. . dodano 6 dni temu

  Spadli do niżej ligi to i sponsorzy się wycofali.Kto będzie wspierał takich kopaczy?

 5. sas dodano 5 dni temu

  Jak można z Klubu jednosekcyjnego, przekazać sekcję piłki nożnej do innego klubu. Absurd totalny, ale skoro tak to Andrzej widzi, to gratulacje. – Władze Miasta zaproponowały inne rozwiązanie dotyczące funkcjonowania Klubu w przyszłości i przekazania sekcji piłki nożnej do nowo tworzącej się spółki.

  • @sas dodano 3 dni temu

   Klub jest miejski i dalej może zajmować się szkoleniem dzieci, zaś spółka może być akcyjna, niekoniecznie związana z miastem. Ale to tylko przykład.

 6. Siedlecki kibic - Marek dodano 4 dni temu

  Pogoń jest nasza – Siedlecka. Kochamy Ją.Raz jest lepiej, raz gorzej, jak w życiu. Lubię "POGOŃ".

 7. Obserwator II dodano 1 dzień temu

  Może kibice wezmą na utrzymanie naszych wspaniałych piłkarzy jak to miało miejsce w Wiśle Kraków.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?