SPIN

Prezydent otrzymał absolutorium

Beata Głozak piątek, 30 kwietnia 2010, 11:32 Siedlce

Radni podczas trwającej sesji udzielili Wojciechowi Kudelskiemu, prezydentowi Siedlec absolutorium. Większość z nich pozytywnie oceniła wykonanie budżetu za rok 2009, ale nie obyło się bez słów krytyki pod adresem prezydenckich decyzji.

Anna Sochacka, radna Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego przypomniała w swojej opinii o sprzedaży terenu po byłym stadionie – Nie liczył się pan panie prezydencie ze zdaniem mieszkańców w tym temacie. Powiększał pan skład zarządów spółek miejskich, co doprowadziło do tego, że każdy prezes dostał swojego anioła stróża. Prezydenci bardziej celebrowali swoją władzę co powodowało, że niekiedy rzadko można ich było zastać w Urzędzie. Sochacka zwróciła uwagę, że plany budżetowe odbiegały od tego co zostało wykonane. Mimo to radni postanowili udzielić Wojciechowi Kudelskiemu absolutorium. Przeciw temu opowiedział się radny Leszek Szymański.

Mariusz Dobijański, przewodniczący Rady Miasta Siedlce podziękował Kudelskiemu za to, że nigdy nie zawłaszczał sobie zasług innych radnych.

18 na 19 radnych głosowało za przyznaniem absolutorium. Decyzję uczczono lampką szampana.

bg/Fot.AB

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?