SPIN

W Siedlcach będzie bez burz

Beata Głozak środa, 9 czerwca 2010, 11:30 Siedlce, Wydarzenia
Nad Siedlcami ma być ładna pogoda. Fot. BG

Nad Siedlcami ma być ładna pogoda. Fot. BG

W Siedlcach najwyższa temperatura ma dzisiaj wynosić od 24 do 26 st. Celsjusza w godzinach od 11. do 17.-18. Może wystąpić zachmurzenie słabe z niewielkimi, przelotnymi opadami deszczu. Najprawdopodobniej unikniemy burz. Noc ma być z kolei bezchmurna.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Polska będzie dzisiaj w zasięgu niżu znad Europy Zachodniej. Województwa północne objęte będą ciepłym frontem atmosferycznym i ta część Polski pozostanie w ciepłym polarno-morskim powietrzu, a nad pozostałą część kraju z południa napływać będzie upalne i wilgotne powietrze. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze, które lokalnie przerodzą się w gwałtowne, z gradem. Niestety choć przelotnie to padać ma prawie w całym kraju (najmniej na południowym wschodzie), na Warmii i Mazurach miejscami dość intensywnie. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, w rejonie burz dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych. Temperatura maksymalna od 22°C, 26°C na północy do 28°C, 30°C w pozostałej części kraju.

opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?