SPIN

Spłonęła hala „Stalchemaku”. Uratowali około 2mln

Beata Głozak czwartek, 18 listopada 2010, 10:44 Siedlce, Wydarzenia
Pożar hali magazynowej. Fot. JM

Pożar hali magazynowej. Fot. JM

Dziś ok. godz. 3. doszło do pożaru hali magazynowej z płytami wiórowymi popadającej w ruinę byłej Odlewni Staliwa „Stalchemak”, przy ul. Starzyńskiego w Siedlcach. Pożar gaszono ponad 6 godzin. W akcji wzięły udział 4 jednostki PSP i 3 OSP.

– Pożarem zajęła się izolacja cieplna poddasza. Akcja była trudna z kilku powodów – twierdzi Dariusz Wardak z Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. – Po pierwsze pracowaliśmy na wysokości, po drugie paliła się duża powierzchnia, bo około 1100 metrów kwadratowych a po trzecie pracowaliśmy w nocy i musieliśmy zrywać okrycie dachowe. Udało się uratować jedną trzecią dachu – dodaje. – Na szczęście ogień nie przeniósł się do środka hali i nie strawił jej wyposażenia, gdzie stały maszyny.

Na chwilę obecną nie są znane przyczyny pożaru. Nie oszacowano też konkretnych strat. Jak dowiedział się SPIN mogły one wynieść około 100 – 150 tys. złotych. Straż ocenia, że gdyby ogień dostał się do środka budynku koszty sięgnęły nawet 2 mln złotych.

Wiadomo, że w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Wszystko wskazuje na, że jako pierwszy ogień zauważył ochroniarz sąsiedniej firmy. Z ogniem walczyły jednostki straży zawodowej i ochotniczej.

Pożar hali magazynowej. Fot. JM

Pożar hali magazynowej. Fot. JM

 

bg

2 komentarze

  1. trzeba być na bierząco dodano 11 lat temu

    Stalchemaku nie ma od kilku lat. Nawet Syndyk już dawno zakończył popisy.

  2. ?????? dodano 11 lat temu

    "doszło do pożaru hali magazynowej z płytami wiórowymi popadającej w ruinę byłej Odlewni Staliwa „Stalchemak”, "

    nie może podupadać coś co nie istnieje.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?