SPIN

POLICJA: Nieudana ucieczka ze skradzioną komodą

Beata Głozak czwartek, 23 grudnia 2010, 13:31 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj 22. grudnia w policyjnym areszcie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy próbowali dokonać dość nietypowej kradzieży. Sprawcy licząc na przedświąteczne zamieszanie w jednym ze sklepów meblowych na terenie miasta, próbowali skraść wystawioną na ekspozycji komodę. Ich przestępcze poczynania zakończone zostały przez policjantów. Za usiłowanie kradzieży sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dość nietypową próbę kradzieży udaremnili wczoraj, 22. grudnia funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego siedleckiej komendy. Około godz. 17. dyżurny komendy został powiadomiony przez obsługę jednego ze sklepów meblowych, o dwóch mężczyznach, którzy wzięli stojącą na ekspozycji w sklepie komodę i nie płacąc za nią wyszli na ulicę. Sprawcy najprawdopodobniej liczyli na fakt, że w przedświątecznym zamieszaniu obsługa sklepu nie zauważy ich poczynań. Jeden z ekspedientów zainteresował się „klientami” i po krótkiej wymianie zdań pomiędzy nimi było jasne, że próbują oni dokonać kradzieży. O całym zajściu natychmiast powiadomiono policję. Na miejscu niezwłocznie pojawił się patrol interwencyjny. W samą porę, ponieważ złodzieje ruszyli w stronę interweniującej obsługi, aby „siłowo” wymusić na niej odstąpienie od reakcji na kradzież. Policjanci obezwładnili agresywny „złodziejski duet” i przewieźli ich do komendy. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Siedlec w wieku 27 i 28 lat. Na miejscu podczas badania potwierdzono, że obydwaj są pod znacznym wpływem alkoholu. U 28 – latka badanie wykazało 1,62 promila, natomiast jego 27 -letni kompan miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Obecnie obydwaj trzeźwieją w policyjnym areszcie, oczekując na zarzuty. Za usiłowanie kradzieży grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?