SPIN

Szpitalna rejestracja online będzie, ale trochę później

Aneta Borkowska poniedziałek, 31 stycznia 2011, 18:32 Aktualnie, Wydarzenia

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach w drugiej połowie roku wprowadzi rejestrację przez internet. Rejestracja online miała ruszyć trochę wcześniej, ale są lekkie opóźnienia.

– Nie jest to nasza wina tylko wynika to z terminów unijnych – mówi Wojciech Kaszyński, prezes zarządu spółki MSW. – Pieniądze mamy, przetarg jest rozpisany i myślę, a w sumie to jestem pewien, że budowa rozpocznie się już niedługo – dodaje.
Pierwsze efekty będą widoczne już w drugiej połowie roku. Dzięki temu rozwiązaniu pacjenci nie będą już musieli wystawać w długich kolejach do okienka.
– Każdy będzie mógł zapisać się na badanie na konkretny dzień, konkretną godzinę i do konkretnego specjalisty – wyjaśnia prezes. – Będzie to wygoda szczególnie dla młodych osób, a dzięki temu zmniejszy się kolejka przy „okienku”, bo z niego nie zrezygnujemy – dodaje.
Wielomilionowy projekt będzie możliwy dzięki środkom unijnym, dotacjom marszałkowskim i wkładowi własnemu szpitala. Warto podkreślić, że zapisy online będą zarówno dla pacjentów komercyjnych jak i tych w ramach kontraktu z NFZ.

ab

2 komentarze

  1. Pacjent okazjonalny dodano 10 lat temu

    Jak znam realia, to i tak od rana będą siedziały osoby regulujące kolejkę wg czasu przyjścia. Żaden system się nie sprawdzi dopóki nie wyegzekwuje się przyjęć wg godziny, na która jest pacjent zarejestrowany. Proponuję, by w początkowej fazie wzywano pacjenta do gabinetu imiennie, tak jak dzieje się to np. w Centrum.

  2. Do Pacjenta okazjonalnego dodano 10 lat temu

    Imienne wzywanie chorego , czyli wyczytywanie jego imienia i nazwiska wśród innych chorych jest niezgodne z prawem i może być podstawą do zaskarżenia. Łamie kilka przepisów. Niektórzy chorzy absolutnie sobie tego nie życzą .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?