SPIN

INFO PRASOWE: Fundusze unijne na aktywizację rynku pracy w 2011 roku

Aneta Borkowska środa, 2 lutego 2011, 13:53 Aktualnie, Wydarzenia

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie już niedługo ogłosi konkursy na projekty podnoszące kwalifikacje zawodowe osób poszukujących pracy oraz na projekty utworzenia własnej firmy. Na wsparcie wnioskodawców zostanie przeznaczone ponad 57 mln zł.

Pomoc tracącym pracę z powodu zwolnień grupowych

20 ml zł  z unijnych funduszy zostanie przeznaczone m.in.: na organizację warsztatów, szkoleń ułatwiających poszukiwanie pracy oraz podnoszących kwalifikacje zawodowe, wsparcie psychologiczno-doradcze, pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe, staże i praktyki. W tym roku priorytetowo będą traktowani pracownicy, którzy utracili pracę z powodu zwolnień grupowych, osoby powyżej 45 lat i niepełnosprawni. Zostaną oni przeszkoleni i zdobędą nowe kwalifikacje potwierdzone certyfikatami oraz egzaminami państwowymi. Dodatkowo osoby powyżej 45 lat przejdą kursy m.in. rozwijające umiejętności komunikacyjne, pomagające radzić sobie ze stresem i adaptować się w nowym środowisku pracy. Natomiast dla niepełnosprawnych przewiduje się dostosowanie infrastruktury do ich potrzeb. Konkursy na tego typu projekty ruszą w pierwszym kwartale tego roku.

Własna firma z unijnej dotacji

W czerwcu Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i jego filia m.in. w Siedlcach, rozpoczną nabory do projektów adresowanych do osób, które chcą utworzyć własną działalność gospodarczą. Na ten cel przeznaczono 24 mln zł. Dzięki temu na Mazowszu powstanie 382 nowych firm.

Wiesława Lipińska, rzecznik prasowy WUP

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?