SPIN

Sukces kolejnych Targów nas zaskoczył

Aneta Borkowska piątek, 18 marca 2011, 00:14 Aktualnie, Wydarzenia

– Przyznam, że nie bardzo wierzyliśmy w to, że Targi będą cieszyły się nadal takim dużym zainteresowaniem – przyznała nam dzisiaj w rozmowie Bożena Witkowska – Michalak, organizatorka 4 Siedleckich Targów Edukacyjnych Wyższych Uczelni „Ku przyszłości zawodowej”. – Czterem uczelniom wyższym musieliśmy odmówić udziału.

Impreza zorganizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół ZSP nr 3 kolejny raz przyciągnęła do siebie około 2 tysięcy osób. – To bez wątpienia sukces a także doskonała promocja dla szkoły i miasta – przyznała nam Bożena Witkowska – Michalak, organizatorka „Targów”.

W tym roku w ZSP nr 3 aż 27 uczelni wyższych zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną. Wśród nich były Wyższa Szkoła Zarządzania w Warszawie, Wyższa Szkoła Psychologii  w Warszawie, Politechnika Białostocka, Państwowej Szkoły Wyższej im. JP II w Białej Podlaskiej czy Politechniki Radomskiej. Nie zabrakło także siedleckich placówek Collegium Mazovia, Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego, Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Pracownicy części z nich prowadzili w sumie 15 zajęć warsztatowych z uczniami, w których wzięło udział około 1,5 tys. osób.

– Głównym tematem tegorocznej imprezy był „Klucz do sukcesu zawodowego – negocjacje z pracodawcą”. Dlatego też były zajęcia z autoprezentacji, z tego co należy powiedzieć pracodawcy podczas rozmowy czy o metodach manipulacji w biznesie – powiedziała Witkowska – Michalak. – Niestety. Naszą bolączką jest nadal brak miejsca na „Targi”.  Zainteresowanych szkół było tak dużo, że już nie było dla nich miejsca. Jeszcze wczoraj dzwoniły uczelnie, które dowiedziały się o nas z internetu. Chcielibyśmy te targi rozbudować, ale niestety ze względu na kłopoty lokalowe musieliśmy im odmówić – dodała.

Studentki zachęcały do profilaktyki raka piersi. Fot. Łukasz Chojecki

Studentki zachęcały do profilaktyki raka piersi. Fot. Łukasz Chojecki

Jednym z bardziej interesujących stoisk było to prezentowane przez studentki Państwowej Szkoły Wyższej im. JP II w Białej Podlaskiej.

Paulina Król, studentka III roku pielęgniarstwa:
Reprezentuję instytut zdrowia i dzisiaj przeprowadzamy naukę samobadania piersi. To bardzo ważny element profilaktyki w kierunku wykrywania chorób takich jak rak piersi. Musimy pamiętać o tym, że przeprowadzamy samobadanie raz w miesiącu a należy zacząć od 20 roku życia. Tutaj, na fantomach na jednej piersi nie ma żadnych zmian, a w dwóch możemy je wyczuć. Kobieta, która do nas przyjdzie dotyka tych piersi i sprawdza czy potrafi wyczuć np. guzy. Jak dotykamy? Przede wszystkim należy to robić trzema palcami. Zaczynamy zawsze od środka, czyli od okolic brodawki idziemy zawsze w jednym kierunku zgodnie we wskazówkami zegara i zataczamy coraz większe spirale. Fantomy są z gumy, ale jest to w sumie praktycznie całkowite odzwierciedlenie kobiecych piersi. Stoisko cieszy się zainteresowaniem. Co prawda chłopcy się trochę wstydzą, ale zwykle przełamią opór. Bardzo często to mężczyźni wyczuwają znamy u swoich partnerek. Dlatego też dobrze jest nauczyć naszych partnerów, aby pomagali nam w profilaktyce. My działamy czynnie w kole naukowym „Diagnoza” i opracowałyśmy program profilaktyki raka piersi, który przeprowadzałyśmy u nas na uczelni. Po dzisiejszych Targach pani dyrektor zaprosiła nas na zajęcia do Siedlec.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?