SPIN

Skrzynka pytań: Jak to jest z tymi psami w mieście?

Aneta Borkowska środa, 4 maja 2011, 11:57 Aktualnie, Wydarzenia

„Chciałabym się dowiedzieć jak to jest w naszym mieście z wyprowadzaniem psów na spacer? Czy każdy musi mieć kaganiec?” napisała do nas p. Anna. O odpowiedź na to pytanie poprosiłyśmy Sławomira Garuckiego, komendanta Straży Miejskiej.

Sławomir Garucki: „Zgodnie z uchwałą rady miasta każdy właściciel wyprowadzając psa na spacer musi go mieć obowiązkowo na smyczy. Natomiast rasy zaliczane do niebezpiecznych i ich mieszańce muszą mieć dodatkowo kaganiec. W mieście w mojej ocenie nie ma miejsc, gdzie można byłoby spuścić psa ze smyczy. A za to są kary. O tym dokładnie mówi artykuł 77 kodeksu wykroczeń. Natomiast jeżeli właściciele psów nie stosują się do zachowania czystości i porządku to może być to grzywna od 20 do 500 zł”.

Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

ab

3 komentarze

 1. jagielonczyk dodano 10 lat temu

  może szanowny pan komendant powie ilu właścicieli psów zostalo ukaranych mandatem ,lub pouczeniem,ze nie zrobili tego co nalezy do kulturalnych właścicieli czworonogów, nie mówiąc juz o wypuszczaniu psów na place zabaw dla dzici i bieganie tych zwierzątek po piaskownicach w których bawia sie dzieci,

 2. kamila dodano 10 lat temu

  a ja mieszkam na osiedlu warszawska gdzie mała dziewczynka wychodzi z owczarkiem niemal większym niż ona? Czy to jest zabronione? Bo nie wiem czy mam dzwonić na straż miejską i jeśli bedzie mi udzielona odp. będę bardzo wdzięczna, bo uważam, że nie ma co chodzić do rodziców i zwracać uwagi tylko od razu wyciągnąc konsekwencje.
  Dziękuję i pozdrawiam.
  P.S To teraz tak można tu pytania zadawać?

 3. Beata Głozak dodano 10 lat temu

  Witam. Uruchomiłyśmy taką "skrzynkę pytań", aby mieszkańcy mogli zadawać pytania za naszym pośrednictwem. Chcemy zobaczyć jak to się sprawdzi, ale jednocześnie uprzedzamy naszych czytelników, że będziemy eliminować pytania wulgarne, związane z życiem prywatnym itp.
  Oczywiście nie możemy zagwarantować, że odpowiedzi będą ukazywały się tego samego dnia.
  Pytania można kierować na nasze skrzynki mailowe lub za pomocą wtyczki "Napisz newsa!"
  Pozdrawiam,
  Beata Głozak

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?