SPIN

POLICJA: Trwa ”Weekend bez ofiar”

Beata Głozak sobota, 25 czerwca 2011, 01:12 Aktualnie, Wydarzenia

Od wczoraj na polskich drogach trwa akcja na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego „Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa – Weekend bez ofiar w dniach 24-26 czerwca 2011 roku”.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, w tych dniach będą prowadzili wzmożone działania kontrolne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących poprzez nadzorowanie miejsc i odcinków dróg, które są najbardziej zagrożone zdarzeniami drogowymi z powodu przekraczania dopuszczalnej prędkości lub niedostosowania jej do warunków ruchu. Do kontroli wykorzystywane będą m.in. fotoradary oraz wideorejestratory zarówno w radiowozach oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Funkcjonariusze również będą reagować na takie nieodpowiednie zachowania kierowców jak zajeżdżanie drogi innym użytkownikom, wyprzedzanie samochodów stojących w korkach czy przewożenie dzieci bez fotelików.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek podczas poruszania się po drodze. Pamiętajmy, że im szybciej jedziemy, tym mamy dłuższą drogą hamowania a przede wszystkim przypominamy o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze do innych jej użytkowników.

KMP Siedlce
E. Barycka

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?