SPIN

Do września STBS przekaże klucze

Beata Głozak piątek, 5 sierpnia 2011, 15:44 Siedlce, Wydarzenia
Gospodarcza 10 wkrótce zapełni się lokatorami. Fot. AF

Gospodarcza 10 wkrótce zapełni się lokatorami. Fot. AF

Najprawdopodobniej z końcem sierpnia zostanie zasiedlony blok Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Gospodarczej 10. Jak informuje nas Andrzej Filipek, prezes spółki generalny wykonawca zgłosił już gotowość odbioru.

W bloku przy Gospodarczej 10 mieszczą się 23 mieszkania i wszystko wskazuje na to, że do końca sierpnia klucze do nich zostaną przekazane najemcom. Wykonawca inwestycji przedsiębiorstwo „CETUS” zgłosiło gotowość odbioru budynku. Do połowy przyszłego tygodnia dokonają go Państwowa Straż Pożarna, Sanepid, Inspekcja Pracy a następnie Inspektor Nadzoru Budowlanego. Jeżeli żadna z tych instytucji nie wniesie żadnych zastrzeżeń to w drugiej połowie sierpnia budynek wielorodzinny zapełni się lokatorami.

W maju ubiegłego roku, podczas podpisywania umowy z łosickim wykonawcą blok miał być oddany do użytku w maju tego roku. Skąd to niemal trzymiesięczne opóźnienie?

– Głównym powodem była kiepska pogoda – tłumaczy nam Filipek. – To przez nią Inspektor Nadzoru Budowlanego na około 6 tygodni od lutego do marca wstrzymał całą budowę. Nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na wzrost jej kosztów. Po drodze pojawiły się jakieś prace dodatkowe jak budowa ogrodzenia czy jakiegoś chodnika, ale mówimy tu o kilkunastu tysiącach dodatkowych nakładów – dodaje.

Kolejny blok STBS – u, czyli Gospodarcza 12 zostanie zasiedlony najprawdopodobniej w 1 kwartale przyszłego roku.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?