SPIN

POLICJA: Zatrzymani kilka godzin po włamaniu

Aneta Borkowska czwartek, 25 sierpnia 2011, 12:15 Aktualnie, Wydarzenia

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Suchożebrach zatrzymali wczoraj (24 sierpnia) sprawców włamania do sklepu spożywczego na terenie ww. miejscowości. Zatrzymano 4 mieszkańców pow. siedleckiego podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa oraz odzyskano cały skradziony w sklepie towar.

24 sierpnia około godz. 5. dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o tym, że nieznani sprawcy poprzez wyważenie drzwi prowadzących na zaplecze sklepu w Suchożebrach, dokonali do niego włamania. Powiadomieni o tym zdarzeniu funkcjonariusze z miejscowego posterunku przystąpili do poszukiwania sprawców przestępstwa. Już po kilku godzinach od momentu zdarzenia policjanci wytypowali i zatrzymali pierwszego podejrzewanego. Okazał się nim 54 – letni mężczyzna uprzednio karany już za podobne przestępstwa. Sprawdzając dalej posiadane informacje, policjanci dotarli do trzech innych mężczyzn mających bezpośredni związek z włamaniem.

Podczas prowadzonych przez funkcjonariuszy przeszukań odzyskano całe skradzione mienie. Niedoszłym łupem złodziei padły wyroby wędliniarskie, artykuły spożywcze oraz pieniądze, które znajdowały się w sklepowej kasie. W najbliższym czasie podejrzewani odpowiedzą za przestępstwo kradzieży z włamaniem, które zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?