SPIN

POLICJA: Siedleccy wolontariusze na Dniu Profilaktyki w Warszawie

Aneta Borkowska środa, 7 września 2011, 15:01 Aktualnie, Wydarzenia

Festiwal radości, młodości i pozytywnego działania profilaktycznego – tymi słowami w skrócie można określić atmosferę wczorajszego (6 września) spotkania społeczności programu „Profilaktyka a Ty”, które odbyło się przy Placu Defilad przed budynkiem Pałacu Kultury i Sztuki w Warszawie.

Wczorajszy Dzień Profilaktyki, który zgromadził ponad 300 uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele MSWiA, Policji oraz młodzi wolontariusze działający w programie „PaT”, odbył się w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Spotkanie zgromadziło ponad 300 osób związanych z realizacją programu z całego kraju. Bardzo liczną reprezentację miało Mazowsze, a w tym nasze miasto. Wśród przybyłych znaleźli się młodzi wolontariusze oraz policjanci z Mławy, Ostrołęki, Gostynina, Sokołowa Podlaskiego i Siedlec. Uczestnicy spotkania podczas zorganizowanych występów mieli okazję zaprezentowania widzom swego dorobku artystycznego.

Siedlce reprezentowane były przez społeczność teatru „Fanum” na czele z Magdaleną Andrzejczyk (P.G. Nr 3 Siedlce) i Hubertem Prekuratem oraz oficera prasowego KMP w Siedlcach. Od 2008 roku ci młodzi artyści – amatorzy angażują się w działalność profilaktyczną na rzecz dzieci i młodzieży z terenu pow. siedleckiego. Spektakl „Odlot” to 8 premiera przygotowana przez nich z myślą o swoich rówieśnikach. Aktorzy poprzez grę przekazują swym rówieśnikom, jak wielkim zagrożeniem są dla nich we współczesnym świecie wszelkiego rodzaju uzależnienia. Należy stwierdzić, że młodzi aktorzy grają z pełnym zaangażowaniem i energią właściwą dla swego wieku. Stawia to ich dokonania artystyczne na bardzo wysokim poziomie.

Spotkanie zakończyło się o godz. 20. wspólnym odśpiewaniem oficjalnego hymnu programu „PaT”, którym jest utwór Jarosława Chojnackiego skomponowany do słów Krzysztofa Cezarego Buszmana „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”.

nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

2 komentarze

  1. x dodano 10 lat temu

    hahahhahahahaha, nasi wspaniali, sponsorowani, promowani, "potrzebni".

    300 osób z nagonki.

    SOCJALIZM.

  2. magda dodano 10 lat temu

    Nie z nagonki, a z potrzeby serca i dzięki prawdziwej pasji, dzięki której ludziom chce się chcieć zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka poprzez sztukę, a przy okazji świetnie sie bawić. Niektórym jednak jak poprzednikowi nie chce sie ruszyć, bo po co, skoro krytykowac jest prościej, bo nie trzeba się ruszać sprzed komputera.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?