SPIN

POLICJA: Podpalał słomę. Dzisiaj usłyszał zarzuty

Aneta Borkowska czwartek, 15 września 2011, 13:47 Aktualnie, Wydarzenia

W miniony weekend na terenie gm. Skórzec doszło do dwóch pożarów dużych stert ze słomą. W obydwu przypadkach straty oszacowano na kwotę 18 tys. złotych. Pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze potrzebowali kilku dni, aby ustalić sprawcę obydwu podpaleń.

11 i 12 września, w dwu miejscowościach na terenie gm. Skórzec doszło do pożarów dwóch dużych stert ze słomą. Okoliczności tych zdarzeń wskazywały, że do pożarów doszło najprawdopodobniej w wyniku podpaleń. Na miejscach obydwu zdarzeń policyjni technicy zabezpieczyli ślady, które zostały skrupulatnie zweryfikowane i sprawdzane przez pracujących przy tych sprawach funkcjonariuszy. Jak zawsze przy tego typu zdarzeniach policjanci ściśle współpracowali z funkcjonariuszami Straży Pożarnej, korzystając z ich specjalistycznej wiedzy.

Zgromadzony materiał pozwolił na wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego o popełnienie tych przestępstw mężczyzny. Okazał się nim 61 – letni mieszkaniec gm. Skórzec. Mężczyzna ten został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj (15 września) podpalacz usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw, za które może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?