SPIN

„Kolęda-Nocka” już dzisiaj w Podlasiu

Aneta Borkowska poniedziałek, 9 stycznia 2012, 11:17 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz 40 osobowa Grupa Teatralna I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie zapraszają już dzisiaj o godz. 18. do Sali Widowiskowej „Podlasie” na spektakl „Kolęda Nocka”. Reżyseria i scenografia: Agnieszka Białczak. Wstęp wolny.

Legendarna „Kolęda-Nocka” to spektakl z librettem Ernesta Brylla, do którego muzykę napisał Wojciech Trzciński. Powstał w 1980 roku po sierpniowych strajkach. Jego premiera odbyła się 20 grudnia 1980 r. w Teatrze muzycznym w Gdyni. W rolach głównych wystąpiły Krystyna Prońko i Teresa Haremza w towarzystwie Aktorów i Chóru Teatru Muzycznego w Gdyni p/dyr. Henryka Czyżewskiego. Spektakl został odebrany jako hołd ofiarom Grudnia ’70, nic więc dziwnego, że ówczesne władze zdjęły go zaraz po wprowadzeniu stanu wojennego, a wydana na fali zachwytu przedstawieniem płyta winylowa została wycofana ze sprzedaży. Z tego właśnie spektaklu pochodzi wykonywany przez Krystynę Prońko słynny „Psalm stojących w kolejce”.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?