SPIN

Siedleccy strażacy jadą na pikietę pod urząd wojewódzki

Beata Głozak środa, 11 stycznia 2012, 16:55 Aktualnie, Wydarzenia

Najprawdopodobniej około 50  strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach weźmie jutro udział w akcji protestacyjnej jaka ma się odbyć przed budynkiem  Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

To część ogólnopolskiej akcji. Związki zawodowe strażaków oraz służba więzienna i strażnicy graniczni domagają się w tym roku takich samych podwyżek, jak te zapowiedziane przez premiera dla policji i wojska. Strażacy protestują również wobec braku porozumienia w sprawie sposobu rozliczenia ogromnej liczby nadgodzin, narastającej od kilku lat. Przypomnijmy, że akcja protestacyjna trwa już od 21 grudnia, a protest w Warszawie to efekt braku porozumienia między strażakami a stroną rządową.  Pikiety służb mundurowych odbędą się w czterech miastach – organizatorach Euro 2012 – w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Wyjazd tak dużej grupy osób nie wpłynie na zmniejszenie bezpieczeństwa mieszkańców Siedlec i okolic.

bg

3 komentarze

 1. ???? dodano 10 lat temu

  "Wyjazd tak dużej grupy osób nie wpłynie na zmniejszenie bezpieczeństwa mieszkańców Siedlec i okolic."
  Nie martwcie się mieszkańce "bg" to gwarantuje.

 2. ? dodano 10 lat temu

  Dzisiaj 50 strażków w Warszawie, dwa wozy bojowe straży przy odbiorze nowych przyłączy gazowych na ul. Podlaskiej i nadal jest wszystko ok.
  Ciekawe jaki rachunek dostaną mieszkańcy za to bezpieczeństwo?

 3. k dodano 10 lat temu

  skoro nie wpływa to na bezpieczeństwo, to po co ta nadwyżka 50 strażaków?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?