SPIN

9 niebezpiecznych pomników przyrody do wycinki

Aneta Borkowska czwartek, 19 kwietnia 2012, 23:27 Siedlce, Wydarzenia
9 lip drobnolistnych przy ul. Janowskiej pójdzie do wycinki? Fot. AB

9 lip drobnolistnych przy ul. Janowskiej pójdzie do wycinki? Fot. AB

Jak powiedział nam Jarosław Paciorek, ogrodnik miejski w tym roku Siedlce czeka wycinka 9 lip drobnolistnych – pomników przyrody. Wszystkie one rosną przy ul. Janowskiej. 

– W ubiegłym roku 3 stare lipy przewróciły się podczas lipcowych burz. Wykonaliśmy ekspertyzę i 9 kolejnych trzeba wyciąć ze względu na zagrożenie jakie stwarzają dla mieszkańców – mówi Paciorek. Nie stanie się to jednak od razu. Zanim miasto ogłosi przetarg na wyłonienie firmy, która stare drzewa usunie, najpierw trzeba zdjąć z nich ochronę. Oznacza to nic innego jak sprawienie, że nie będą już pomnikami a tym zajmą się miejscy radni, bo to oni, jak tłumaczy miejski ogrodnik ochronę na drzewa zakładają i zdejmują. – Nie jest to jednak tak, że dzieje się to bez nadzoru, bo każda z takich  uchwał musi być jeszcze uzgodniona z regionalną dyrekcją ochrony środowiska. Dlatego wycinka tych 9 drzew będzie nie wcześniej niż na jesieni – dodaje Paciorek.

ab

3 komentarze

 1. anty KACZ dodano 10 lat temu

  a w lipcy burza wytnie kolejne 3 drzewa, w tym tempie za 3 lata nie będzie tematu

 2. . dodano 10 lat temu

  zamiast je wzmocnić to wycinają, idą na łatwiznę

 3. nikinick dodano 10 lat temu

  jak wzmocnić puste w środku drzewa? pnie to praktycznie sama kora
  nie popadajmy w skraności

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?