SPIN

OCZAMI KOBIET: Opowieści, które żyją tylko w pamięci

Aneta Borkowska wtorek, 19 czerwca 2012, 10:20 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Opowieści które żyją tylko w pamięci" Fot. NK Siedlce

Kadr z filmu „Opowieści które żyją tylko w pamięci” Fot. NK Siedlce

„To zdjęcia są jednym z najważniejszych bohaterów „Opowieści…”, a zarazem ich największym atutem. Tworzone obrazy pokazują coś więcej niż ludzi, miejsca i budynki. Uwieczniają czas. Fotografie są nie tyle zatrzymywaniem pojedynczych chwil, co świadectwem ich przemijania. To zapis odchodzenia, próba pokazania śmierci. Spokojnej, godnej, nieuniknionej”. (Bartosz Staszczyszyn/filmweb)

W najbliższą środę (27 czerwca) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to film dramat „Opowieści, które żyją tylko w pamięci”.

Wyczekując z utęsknieniem deszczu ostatni żyjący mieszkańcy fikcyjnej Jotuomby spędzają czas na rozmowach, grze w bule i wspólnych posiłkach. Pewnego dnia do zamkniętej społeczności przybywa Rita, młoda fotograf zafascynowana aurą zastygłego w czasie miejsca. Dziewczyna tchnie nowe życie w uśpioną osadę, wnosząc do codzienności starszych ludzi delikatny urok młodzieńczej radości. Jednak gdy zacznie dopytywać się o klucz do zamkniętego cmentarza, mieszkańców ogarnie niepokój. Ich najgłębiej skrywana tajemnica ujrzy światło dzienne.

Opowieści, które żyją tylko w pamięci
reżyseria: Julia Murat,
scenariusz: Julia Murat, Maria Clara Escobar,
aktorzy: Lisa Fávero, Sonia Guedes, Ricardo Merkin,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Argentyna, Brazylia, Francja,
rok produkcji: 2011,
czas trwania: 98 minut

źródło: NoveKino Siedlce/filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?