SPIN

Będzie monitoring w miejskich autobusach

Aneta Borkowska poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 13:37 Aktualnie, Wydarzenia

Mieszkańcy naszego miasta będą mogli poczuć się bezpieczniej w miejskich autobusach gdyż siedleckie MPK zaczyna montować w 27 z nich kamery.

Obraz z cyfrowych, kolorowych kamer rozmieszczonych w pojeździe zapisywany będzie na dysku w rejestratorze pozwalającym na odtworzenie zapisu lub skopiowanie obrazu na inny nośnik nawet po upływie kilku dni. Pamięć systemu pomieści zapisy z jednego miesiąca. Dzięki temu będzie można wyjaśniać różne zachowania pasażerów oraz ewentualne bójki czy oznaki chuligaństwa wewnątrz autobusu.

Większość autobusów będzie posiadała po cztery kamery. Dwie będą skierowane na pasażerów, jedna na drzwi przednie i kierowcę.

źródło: MPK Siedlce/opr. ab

Komentarze (1)

  1. Siedlczanka od urodzenia dodano 9 lat temu

    Czy będą też pokazywane wcześniejsze godziny odjazdów autobusów MPK z przystanków (przeważnie ok.3do 5 minut przed planowanym odjazdem, przyjemnie jest widzieć odjeżdżający ogon autobusu)? Kamery rzeczywiście potrzebne, szczególnie dla nowo przyjętych kierowców.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?