SPIN

Jest decyzja komendanta. Co zrobi rada miasta?

Beata Głozak piątek, 12 października 2012, 23:26 Siedlce, Wydarzenia
Budynek przy ul. Prusa wkrótce będzie świecił pustkami. Fot. AB

Budynek przy ul. Prusa wkrótce będzie świecił pustkami. Fot. AB

W tej chwili już tylko decyzja radnych dzieli władze miasta od przejęcia nieruchomości przy ul. Bolesława Prusa 16/18. 24 września Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu złożył odpowiednie dokumenty, czyli wniosek o wygaszenie trwałego zarządu jaki przysługiwał komendzie w stosunku do działki.

Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości, która od lat pełniła funkcję komendy miejskiej policji czeka jedynie na akceptację radnych i stanie się to najprawdopodobniej na najbliższej sesji miejskiej. ” (…) nieruchomość przy ul. Prusa stała się zbędna dla Policji. Mając na uwadze trudności lokalowe wielu jednostek samorządowych uważa się za zasadne podjęcie działań zmierzających do pozyskania tej nieruchomości do zasobu pod potrzeby Miasta jako jednostki samorządowej z bonifikatą stanowiącą 99% wartości nieruchomości.” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Zgoda rady miasta wydaje się być tylko formalnością, bo w październiku minionego roku dała już prezydentowi Siedlec zielone światło do przejęcia nieruchomości.

źródło: UM Siedlce

4 komentarze

 1. LOGIC dodano 9 lat temu

  Pod tablica policji jest oryginalny szyld przedwojenny Lasow Panstwowych.Tak wiec moze propozycja powrotu dawnego gospodarza bylaby jak najbardziej na miejscu!?

 2. net-r dodano 9 lat temu

  Oj będzie dużo miejsca dla nowych urzędników i kolesi.

 3. zyt dodano 9 lat temu

  mostostal zrobi biurowiec albo pojawi sie jakas firma logistyczna

 4. y. dodano 9 lat temu

  Jaki mostostal, jak tam pusto w biurach aktualnie po zwolnieniach. A swoją drogą, kolejny budynek dla urzędników pijących kawę i przekładających bezproduktywnie papiery. Zagrzebiemy się któregoś dnia w tym systemie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?