SPIN

OCZAMI KOBIET: Niebo w gębie

Aneta Borkowska sobota, 2 lutego 2013, 14:54 Kultura, Wydarzenia

VII edycję cyklu filmowego Oczami Kobiet otworzy smacznie zrobiony film „Niebo w gębie”. W najbliższą środę (6 lutego) o godz. 19. będziemy mogli zajrzeć do kuchni w Pałacu Elizejskim. Gotowanie pokazane jest tu w kilku perspektywach ? jak sztuka, nauka i sposób na życie.

Film inspirowany prawdziwą, niezwykłą historią prezydenta Francji Francois Mitteranda i jego szefa kuchni w spódnicy. Hortense Laborie, mistrzyni kuchni z Dordonii, dostaje propozycję nie do odrzucenia. Obejmie stanowisko osobistego kucharza prezydenta i przejmie odpowiedzialność za menu w Pałacu Elizejskim. Pomimo zazdrości kolegów po fachu, którzy nie życzą nowej szefowej najlepiej i dzięki swojej sile charakteru, Hortense jednak szybko zyskuje autorytet. Jej niezwykłe potrawy, trafiają nie tylko do podniebienia, ale i do serca prezydenta. Na szczytach władzy czeka na nią jednak wiele pułapek…

„Niebo w gębie”
reżyseria: Christian Vincent,
scenariusz: Christian Vincent, Étienne Comar,
aktorzy: Catherine Frot, Jean d’Ormesson, Hippolyte Girardot,
gatunek: biograficzny,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2012,

Po filmie warto zatrzymać się w foyer kina na rozmowę o miłości do kuchni przy degustacji przekąsek od firmy GreenBaar.

źródło: NoveKino Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?