SPIN

Pracowita sobota Miejskiego Klubu Rugby

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 czerwca 2013, 22:04 Sport

W ostatnią sobotę zawodnicy i trenerzy Miejskiego Klubu Rugby wzięli jednocześnie udział w dwóch imprezach, pokazywali Rugby Tag na Pikniku Rodzinnym SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach oraz grali na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rugby 7 w Łodzi.

Rugby na Festynie Rodzinnym
Miejski Klub Rugby zorganizował pokaz Rugby Tag podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego w Dniu Dziecka przez SOS Wioski Dziecięce w Polsce dla mieszkańców Wioski w Siedlcach oraz placówek wsparcia dziennego „Iskierka nadziei” w Grali i Trzcińcu.
Pokaz rozpoczął się od prostych ćwiczeń mających oswoić dzieci z piłką do rugby oraz najważniejszą zasadę tego sportu – podawanie piłki tylko do tyłu. Następnie wyjaśniono zasady gry w Rugby Tag i przećwiczono najważniejsze elementy techniki. W zajęciach wzięło udział ponad dwudziestu chłopców, bowiem w tym roku dziewczęta nie były zainteresowane owalną piłką. Na zakończenie pokazu dwunastu chętnych wzięło udział w meczu Rugby Tag w czasie 2 x 10 minut, drużyna „Pomarańczowych” pokonała w nim zespół „Żółtych” 15:4 (7:1). Oba zespoły zostały nagrodzone medalami, złote trafiły do Tomasza Adamczyka, Roberta Daszkiewicza, Szymona Domagały, Piotra Husarka, Adriana Rybaczuka i Mateusza Papeja.

Poniżej oczekiwań
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Rugby 7 nie przyniosły Miejskiemu Klubowi Rugby powodów do radości, piąte miejsce było poniżej oczekiwań zespołu, który w ostatnich tygodniach spisywał się znacznie lepiej. W ubiegłym tygodniu MKR wygrał Turniej Regionalny pokonując m.in. drużyny Orkana i Budowlanych Lublin, które na MMM znalazły się przed siedleckim zespołem. Właściwie poszło o jeden mecz eliminacji, porażkę 5:19 z warszawską Skrą gdzie drużyna zagrała słabo, porażka z równorzędnym przeciwnikiem wyeliminowała MKR z walki o medal. W meczu z Orkanem, który był tego dnia lepszy technicznie zawodnicy zagrali poprawnie, podobnie w pozostałych meczach wygranych z Budowlanymi Łódź i Marlinem Ozorków.

Wyniki i punkty:
Eliminacje
– Miejski Klub Rugby – Skra Warszawa 5:19, punkty- Patryk Aniszewski 5 (T).
– Miejski Klub Rugby – Budowlani II Łódź 19:0, punkty- Dominik Adamczyk 5 (T), Grzegorz Tomaszewski 5 (T), Patryk Aniszewski 5 (T)  Jakub Powałka 4 (2C).
– Miejski Klub Rugby – Orkan Sochaczew 5:26, punkty- Dominik Adamczyk 5 (T).

Finał o V miejsce
Miejski Klub Rugby – Marlin Ozorków  31:7, punkty- Patryk Aniszewski 12 (2T, C), Jakub Powałka 7 (T, C), Dominik Adamczyk  5 (T), Kornel Wereda 5 (T), Grzegorz Tomaszewski 5 (T),

Kolejność końcowa:
1.Budowlani Łódź, 2.Orkan Sochaczew, 3.Skra Warszawa, 4.Budowlani Lublin, 5.Miejski Klub Rugby Siedlce, 6.Marlin Ozorków, 7.Budowlani II Łódź.

Skład: Dominik Adamczyk, Patryk Aniszewski, Patryk Chromiński, Kacper Kozera, Tomasz Krzyszczak, Jakub Powałka, Bartosz Paniak, Grzegorz Tomaszewski, Kornel Wereda, Jakub Wyrozębski, Kamil Zembrzuski. Trenerzy: Wojciech Plichta, Paweł Kuligowski.

źródło: Jacek Wierzbicki, MKR Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?