SPIN

Triathlon Siedlecki, czyli wielka „pralka” w zalewie miejskim już w niedzielę

Beata Głozak wtorek, 13 sierpnia 2013, 13:17 Sport

W najbliższą niedzielę – 18 sierpnia, od godziny 14. 00 – Zalew Siedlecki i jego okolice będą miejscem pasjonującej rywalizacji wśród ponad 200 triathlonistów, którzy wystartują w  czwartym Triathlonie Siedleckim. Organizatorem imprezy jest oczywiście stowarzyszenie Leniwce.pl.

Połączenie trzech różnych dyscyplin w jedną jest dużym wyzwaniem, a dystans: czterysta metrów pływania, 10 kilometrów jazdy na rowerze i 3 kilometry biegu wydaje się być idealny na triathlonowy debiut, a przy dużej intensywności wysiłku także dla zawodników bardziej zaawansowanych może okazać się być satysfakcjonujący. Atmosfera panująca na Triathlonie Siedleckim, podobnie jak na większości zawodów triathlonowych, jest bardzo przyjazna, zawodnicy i kibice uśmiechnięci, a w powietrzu unosi się duch zdrowej rywalizacji.

Liczba uczestników ograniczona jest do 200 osób i właśnie tyle pojawi się w niedzielę przy Stanicy. Należy spodziewać się, iż woda “zagotuje się”(w środowisku triathlonistów określa się to mianem “pralki”), albowiem  po raz pierwszy będzie można obserwować tak dużą liczbę zawodników rywalizujących w konkurencji pływania w Zalewie Siedleckim. Zawody są zorganizowane i przygotowane w sposób profesjonalny, a uczestnicy będą mieli zapewne dużą satysfakcję ze startu w tym sportowym wydarzeniu. Organizatorzy pamiętali także o młodszych amatorach sportu i rekreacji, dla których przygotowano krótszą trasę: 100m pływania, 3km roweru i 1km biegu.

W stosunku do lat ubiegłych wprowadzono niewielkie zmiany. Na przykład dodatkowa klasyfikacja dla osób, które ukończyły 40 lat oraz – tak jak w zeszłym roku – klasyfikacja wąsaczy.  Całość okraszona będzie profesjonalnym komentarzem Igora Błachuta znanego z komentowania m.in. skoków narciarskich w stacji Eurosport. Zapraszamy do kibicowania i wspólnej zabawy.

tekst: Paweł Janiak, Leniwce.pl

Na zdjęciu Wojciech Łachut, ubiegłoroczny zwycięzca, fot. AB

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?